#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Oktobrī Rīgā notiks Eiropas gada cīņai pret nabadzību veltīts Baltijas valstu mēroga pasākums
, 2010. gada, 30.marts, 2010

Šā gada oktobrī Rīgā notiks Eiropas gadam cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību veltīts pasākums, kurā piedalīsies visas Baltijas valstis, šodien Eiropas gada vadības komitejas sēdē informēja Labklājības ministrijas (LM) Vienlīdzīgu iespēju politikas nodaļas pārstāve Ilze Dūmiņa.

Kā pastāstīja Dūmiņa, pasākums "Baltijas solidaritātes dienas" notiks no 28.oktobra līdz 29.oktobrim. Plānots, ka pirmajā dienā sociālais pasākums notiks Rīgas Dzelzceļa stacijā, jo tur ikdienā apgrozās liels skaits cilvēku, tāpēc arī pasākuma aktivitātēs varētu piedalīties liels skaits iedzīvotāju ne tikai no Rīgas.

Šajā dienā no plkst.11 līdz 18 Dzelzceļa stacijā notiks teātra uzvedumi un koncerti, zupas vārīšana, radošās darbnīcas bērniem, mantu tirdziņš, kā arī varētu tikt prezentēta Baltijas valstu pašvaldību un nevalstisko organizāciju (NVO) labā prakse nabadzības izskaušanā.

Otrā pasākuma dienā plānots organizēt Baltijas valstu "darbnīcu", kuras laikā būs preses konference, kā arī Baltijas valstu ekspertu, valsts un pašvaldības pārstāvju, kā arī NVO darbs trīs sesijās.

Tāpat pēc gada pirmo trīs mēnešu aktivitātēm, kuras veiksmīgi noslēgušās, tiek apkopoti reģionālo apaļo galdu diskusiju rezultāti, ar kuriem plānots iepazīstināt arī dažādas ministrijas, lai apspriestais nepaliktu bez konkrētiem rezultātiem. NVO pārstāvji norādīja, ka reģionālie pasākumi ir bijuši nepieciešami, lai vietējā līmenī apzinātu problēmas un sāktu domāt par iespējām tās risināt.

Dūmiņa tāpat informēja, ka ir izveidotas faktu lapas ar informāciju par to, kur un kādā veidā un kādu palīdzību ir iespējams saņemt. Šī informācija būs pieejama pašvaldību sociālajos dienestos, kā arī LM aicināja NVO sektoru iesaistīties cilvēku informēšanā.

Turpinot Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību aktivitātes, aprīlī Eiropas Savienības mājā plānots prezentēt resursu karti par palīdzības saņemšanas iespējām Latvijā. Tāpat tiks izsludināts žurnālistu konkurss, kurā žurnālisti līdz augusta beigām varēs iesūtīt savus darbus par sociālās atstumtības un nabadzības problemātiku.

9.maijā Vērmanes dārzā tiks svinēta Eiropas diena, kā arī šai laikā Rīgā plānota konference par solidaritāti Latvijā.

Plānoti arī citi pasākumi.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts Spānija 21.janvārī sāka Eiropas gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību.

Kampaņas sauklis ir "Stop nabadzībai!", un tās mērķis ir šogad visā Eiropā izvērst cīņu pret nabadzību, kas tieši skar sesto daļu Eiropas iedzīvotāju.

Gada pasākumi lielākoties nav centralizēti, un katrai no ES dalībvalstīm, arī Norvēģijai un Īslandei, sagatavota sava nacionālā programma.


Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties