#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Operas „Karmena” tiešraide arī Latvijā
, 2010. gada, 11.jūnijs, 2010

Šogad Eiropas gada (2010) cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību ietvaros visu Eiropu vienos Žorža Bizē operas „Karmena” tiešraide no Valensijas, Spānijā. Tiešā translācija notiks 18. jūnijā plkst. 21.00 no opermūzikas svētkiem „VIVA EUROPA 2010”. Operu bez maksas būs iespēja noskatīties arī vairākās pilsētās Latvijā – Rīgā, Salaspilī, un Ventspilī. Karmenas lomā izcilā latviešu operdziedātāja Elīna Garanča, Mikaeles lomā - jaunā un talantīgā Marina Rebeka.

Ar opermūzikas palīdzību tiešraides veidā notiks simboliska Eiropas saliedēšanās. „VIVA EUROPA 2010” ir iniciatīva, kas nojauc robežas un vieno Eiropas valstis, kultūru un cilvēkus. Pasākuma un projekta galvenais mērķis ir dot iespēju pēc iespējas plašākais publikai vienlaicīgi redzēt izcilu operas iestudējumu tiešraidē visā Eiropā. Operas izrāde tiks translēta no Palau de les Arts Reina Sofia Valensijā, Spānijā uz visām Eiropas pilsētām, kuras būs izteikušas vēlmi piedalīties šajā simboliskajā projektā.
Eiropas iedzīvotājiem, paralēli pulcējoties dažādās pilsētās tiešās translācijas laikā, šis nozīmīgais kultūras notikums pievērsīs uzmanību kopīgām kultūras izpausmēm un atgādinās par kopīgu eiropeisku pieredzi, kas dziļi sakņojas Eiropas kultūras tradīcijā – operā.
Latvijā šī izrāde ir īpaši nozīmīga, jo tajā piedalās divas izcilas mūsu operas solistes. Latvijas Nacionālās operas mākslinieces, solistes Elīnas Garančas izpildītā titulloma amerikāņu žurnāla New York klasiskās mūzikas apskatā nodēvēta par labāko Karmenas lomas attēlotāju pēdējos 25 gados.

Eiropas gada (2010) ietvaros šis notikums kļūs kā atgādinājums ikvienam eiropietim par savām tiesībām un iespējām pilnvērtīgi piedalīties sabiedrības dzīvē, simboliski vēršoties pret nabadzību un sociālo atstumtību, veicinot vienlīdzību visu iedzīvotāju vidū.

Operas tiešraide Latvijā būs skatāma:
- SALASPILĪ, Salaspils jaunajā stadionā, Rudzu ielā 2;
- VENTSPILĪ - teātra namā “Jūras vārti”, Karlīnes ielā 40
- RĪGĀ – Kino „Rīga”, Elizabetes ielā 61

Detalizētāka informācija par „VIVA Europa 2010”: http://www.vivaeuropa.eu/index.asp
Eiropas gadu (2010) Latvijā:
http://www.lm.gov.lv/text/1452
 

Foto: http://www.vivaeuropa.eu/index.asp

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties