#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Papildu saprašanās memoranda parakstīšana nodrošina Latvijai iespēju turpināt ES aizdevuma saņemšanu
, 2010. gada, 21.jūlijs, 2010

Ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns 20.jūlijā parakstīja jauno Papildu saprašanās memorandu starp ES un Latviju par ES finanšu palīdzības Latvijai turpināšanu.

Pagājušajā nedēļā šo dokumentu parakstīja Latvijas puse, tādējādi nodrošinot iespēju saņemt nākamo ES līdzekļu maksājumu līdz 200 miljonu EUR apjomā, visticamāk, šā gada septembrī. Dokuments parakstīts pēc programmas nosacījumu izpildes pozitīva novērtējuma, kas tika sniegts pēc Komisijas trešās pārskata misijas, kura sadarbībā ar SVF un citiem aizdevējiem norisinājās no 2010. gada 25. maija līdz 7. jūnijam. "Priecājos, ka programmas īstenošana norisinās kā plānots, finansiālā vide ir lielā mērā stabilizējusies, un ekonomiskā situācija rāda uzlabošanās pazīmes. Latvija aizvien biežāk saņem uzslavas no citām valstīm par to, ka laikus tika pieņemti vajadzīgi lēmumi un sperti soļi, lai koriģētu valsts finanses un uzlabotu konkurētspēju. Tomēr budžeta deficīts joprojām ir ļoti augsts, un parāda līmenis strauji palielinās, kas tādējādi rada nepieciešamību pēc ievērojamas konsolidācijas arī 2011. gadā. Latvijas valdība ir apņēmusies veikt sociāli taisnīgus pasākumus 395-440 miljonu latu apjomā, lai samazinātu budžeta deficītu zem 6% no IKP", teica komisārs Rēns.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
 Attēlā - Ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns. (Foto no ec.europa.eu)

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties