#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Par Nobela Miera prēmiju Eiropas Savienībai Rīgā atgādinās Miera egle
EKP 
, 2012. gada, 30.novembris, 2012

Atzīmējot šā gada Nobela Miera prēmijas piešķiršanu Eiropas Savienībai (ES), 7.decembrī Rīgā uzziedēs Miera egle – viena no vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš 2012” dalībniecēm. Egle skvērā pie Latvijas Nacionālās operas būs aplūkojama līdz 13.janvārim.

Nobela prēmijas komiteja oktobrī nolēma piešķirt 2012. gada Nobela Miera prēmiju Eiropas Savienībai par tās devumu, vairāk nekā sešas desmitgades veicinot mieru un izlīgumu, demokrātiju un cilvēktiesības Eiropā. Pirmdien, 10.decembrī, prēmija Oslo tiks pasniegta Eiropadomes, Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta priekšsēdētājiem, kurus pavadīs  bērni un jaunieši, kas būs uzvarējuši konkursā “Miers, Eiropa, nākotne – ko miers Eiropā nozīmē Tev?” Līdz ar prēmiju piešķirtā naudas balva – aptuveni 930 000 eiro – tiks veltīta projektiem, ar kuriem atbalsta karā un konfliktos cietušos bērnus.

ES mājā Rīgā šajā dienā viesosies Tilžas vidusskolas skolēni, ar kuriem par ES devumu mieram diskutēs Eiropas Parlamenta deputāti. Skolēni to iepazīs arī interaktīvās spēlēs.

“Nobela Miera prēmija ir vislielākā atzinība, kādu ES var saņemt par savu darbu, veidojot miera un labklājības kontinentu. Šī balva ir ne tikai pašam Eiropas projektam, bet visiem Eiropas iedzīvotājiem – arī katram Latvijas cilvēkam. Tādēļ esmu priecīga, ka ilgāk nekā mēnesi pašā Rīgas centrā par to atgādinās Miera egle,” saka Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Miera egles ideju izstrādājis Dāvis Līcītis. „Šoreiz izrotāta pilsētā gadiem dzīvojošā, bet ikdienā nemanāmā egle. Pār to nobiruši balti ziedi, radot gaišumu un miera sajūtu, līdzīgi kā labas domas svētku gaidīšanas laikā,“ skaidro mākslinieks.

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” decembrī un janvārī Rīgā norisināsies jau trešo gadu, un tā ietvaros rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs 50 vides objekti – kā tradicionālas, tā arī jaunas dažādu formu un materiālu Ziemassvētku eglītes. Darbus veidojuši kā pieredzējuši mākslinieki, tā arī studenti un citi interesenti, kuru idejas atzītas par labākajām īpašā konkursā.

Vairāk par festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš 2012”: www.eglufestivals.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties