#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Paraksta memorandu par "Rail Baltica" turpmāko attīstību
, 2010. gada, 08.jūnijs, 2010

Šodien Spānijas pilsētā Saragosā Latvija pievienojas saprašanās memorandam, kura mērķis ir aktualizēt un veicināt sliežu ceļa attīstību projektā "Rail Baltica" iesaistītājās valstīs, informēja Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle.

Parakstot memorandu, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija un Somija apņemas atkārtoti novērtēt un noteikt prioritātes tām darbībām, kuras veicinātu infrastruktūras modernizāciju un satiksmes plūsmas visā "Rail Baltica" maršrutā: Tallina-Rīga-Kauņa-Varšava-Berlīne.

Vienošanās paredz, ka Igaunija, Latvija un Lietuva turpinās veikt izpēti, lai gūtu visaptverošu un pamatotu bāzi lēmuma pieņemšanai par 1435 milimetru platuma līnijas būvniecību, kā arī noteiktu visizdevīgāko iespējamo attīstības variantu. Latvija līdz 2011.gada beigām pieņems lēmumu saistībā ar darbu atsākšanu "Rail Baltica" transporta koridorā, kuru mērķis ir palielināt pieļaujamo vilcienu kustības ātrumu esošajā maršrutā līdz 120 kilometriem stundā.

Līgumā iekļauta arī valstu apņemšanās izvērtēt iespēju izveidot jaunu kopēju pasažieru satiksmes līniju Tallina-Rīga-Kauņa-Belostoka-Varšava, kas sniegtu ātru, ērtu un ar autosatiksmi konkurējošu pakalpojumu. Lai to panāktu, būtu jānodrošina mūsdienīgas sliežu platuma maiņas iekārtas gan ritošam sastāvam, gan sliežu ceļam, kā arī jāveicina sadarbība starp Baltijas valstu dzelzceļa uzņēmumiem un infrastruktūras pārvaldītājiem.

Tāpat iesaistītās valstis mudinās Eiropas Komisiju atbalstīt "Rail Baltica" projekta attīstību, plānojot finansējumu Eiropas transportam nākamajiem periodiem.

Saprašanās memorandu sagatavojis Eiropas Komisijas Transporta un mobilitātes ģenerāldirektorāts, ņemot vērā ekonomiskos ieguvumus, ko sniegtu Baltijas valstu dzelzceļa sistēmas iekļaušanās Eiropas Savienības iekšējā tirgū, kā arī dzelzceļa transporta priekšrocības attiecībā uz vides aizsardzību un drošību, un nepieciešamību uzlabot dzelzceļa savienojumus gan pasažieru, gan kravu satiksmei Īslandes vulkāna pelnu mākoņa krīzes ietekmē.

No Latvijas puses memorandu parakstīja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK).

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties