#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Parakstīs līgumus ar augstskolām par energoefektivitātes projektu realizēšanu
, 2010. gada, 16.septembris, 2010

Šodien Vides ministrijā notiks līgumu parakstīšana ar lielākajam Latvijas augstskolām par energoefektivitātes projektu realizēšanu, informēja Vides ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļā.

Līgumu parakstīšanā un preses konferencē, kas Vides ministrijā notiks plkst.11, piedalīsies vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), Vides ministrijas valsts sekretāra vietniece Vija Gēme, kā arī finansiālo atbalstu saņēmušo Latvijas augstskolu pārstāvji. 18 lielākajām Latvijas augstskolām tiks piešķirts finansējums ēku siltināšanas un energoefektivitātes paaugstināšanas darbiem.

Vides ministrs skaidroja, ka šādu energoefektivitātes projektu realizācija Latvijai ir nozīmīga no vairākiem aspektiem. "Šie projekti samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas gaisā, tie samazina nepieciešamo siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas daudzumu ēkās un vienlaikus dod arī ļoti būtisku ieguldījumu Latvijas ekonomikas sildīšanā," uzsvēra Vējonis.

Kā ziņots, Vides ministrijā varēja iesniegt projektus Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansētajā konkursā "Energoefektivitātes paaugstināšana augstākās izglītības iestāžu ēkās". Konkursa mērķis ir veicināt oglekļa dioksīda emisiju samazināšanu, samazinot siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas patēriņu augstākās izglītības iestāžu ēkās. Projektu īstenošanai pieejamais Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums ir 7 028 040 lati.

85% no konkursa projektu kopējām izmaksām sedz KPFI. Pārējās attiecināmās izmaksas, kas ir ne mazāk kā 15% no kopējām izmaksām, sedz projekta iesniedzējs, kas noslēdzis līgumu ar Vides ministriju par projekta īstenošanu. Noteikts, ka konkursā apstiprinātajos projektos paredzētās aktivitātes finansējuma saņēmējs īsteno līdz 2011.gada 1.decembrim.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties