#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Parakstīta papildus saprašanās ar EK; Latvija saņems 200 miljonus eiro
, 2010. gada, 20.jūlijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) Ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns šodien, 20. jūlijā, parakstījis jauno Papildu saprašanās memorandu starp ES un Latviju, kas nepieciešama kārtējā aizdevuma daļas saņemšanai, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

Saskaņā ar starptautiskā finanšu aizņēmuma programmas maksājumu grafiku Latvija no Eiropas Komisijas (EK) septembrī saņems nākamo maksājumu 200 miljonu eiro (140 miljonu latu) apmērā.

"Priecājos, ka programmas īstenošana norisinās kā plānots, finansiālā vide ir lielā mērā stabilizējusies, un ekonomiskā situācija rāda uzlabošanās pazīmes. Latvija aizvien biežāk saņem uzslavas no citām valstīm par to, ka laikus tika pieņemti vajadzīgi lēmumi un sperti soļi, lai koriģētu valsts finanses un uzlabotu konkurētspēju. Tomēr budžeta deficīts joprojām ir ļoti augsts, un parāda līmenis strauji palielinās, kas tādējādi rada nepieciešamību pēc ievērojamas konsolidācijas arī 2011.gadā. Latvijas valdība ir apņēmusies veikt sociāli taisnīgus pasākumus 395-440 miljonu latu apjomā, lai samazinātu budžeta deficītu zem 6% no IKP," sacījis komisārs Rēns.

Savukārt finanšu ministrs Einars Repše (JL) uzsvēris, ka parakstītais memorands ar Eiropas Komisiju ir valdības darba rezultāts, kā arī apliecinājums tam, ka Latvijas ekonomika stabilizējas.

"Īstenojot fiskālas disciplīnas politiku, valdības mērķis ir budžeta deficīta samazināšana, lai pēc iespējas ātrāk varētu nodrošināt tautsaimniecības atjaunošanos, kā arī konkurētspēju starptautiskajos tirgos. Neskatoties uz jau paveikto, mums ir mērķtiecīgi jāturpina iesāktais darbs, lai samazinātu arvien vēl pārmērīgo valsts budžeta deficītu," sacījis Repše.

Papildu saprašanās memorandu no Latvijas puses parakstīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL), Repše, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kā arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Irēna Krūmane.

Dokuments parakstīts pēc programmas nosacījumu izpildes pozitīva novērtējuma, kas tika sniegts pēc Komisijas trešās pārskata misijas, kura sadarbībā ar SVF un citiem aizdevējiem norisinājās no 2010.gada 25.maija līdz 7.jūnijam.

Latvijai starptautiskās aizdevuma programmas ietvaros, ko ir saskaņojusi Saeima, pamatojoties uz ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmas izpildi, līdz 2011. gada beigām būs pieejams 7,5 miljardu eiro liels aizdevums. Programma paredz turpināt Latvijā stingru fiskālo politiku un veikt strukturālās reformas, lai atgrieztos uz ekonomikas izaugsmes ceļa.

Pārskata misijas ietvaros starptautiskie aizdevēji konceptuāli ir saskaņojuši, ka starptautiskās finanšu aizņēmuma programmas gaitā Latvija izmantos tikai institucionālo aizdevēju - Starptautiskā Valūtas fonda (SVF), Eiropas Komisijas un Pasaules Bankas - līdzekļus. Finansējums, kas bija plānots no Eiropas valstīm, tiks lietots kā kredītlīnijas, Latvijai no šīm valstīm naudu aizņemoties tikai vajadzības gadījumā.

Pieejamos līdzekļus saskaņā ar noslēgtām vienošanām paredzēts izmantot valsts budžeta vispārējās finansēšanas nodrošināšanai, t.i., valsts budžeta deficīta un aizdevumu finansēšanai, valsts parāda pārfinansēšanai.

Latvijas Republikas Nodomu vēstuli SVF arī paredzēts apstiprināt šonedēļ SVF valdes sēdē.

LETA jau ziņoja, ka 8.jūnijā valdība apstiprināja kārtējo vienošanos ar aizdevējiem. Vienošanās teksts ir slepens.

Kā iepriekš skaidroja Dombrovskis, Latvija šogad no starptautiskajiem aizdevējiem plāno aizņemties 400 miljonus eiro (280,8 miljonus latu).

LETA/Nozare.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties