#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pāreja uz EIRO 2014g. - kaitēs vai stimulēs LV ekonomikas atveseļošanos!?
, 2010. gada, 11.maijs, 2010

Eiro valūtas fani, nīdēji, nezinīši un fobi! Laipni lūgti debatēs tiešsaistē ar Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimševicu un Vidzemes augstkolas studentu debašu klubu! Uzzini neskaidro, iesaki savu recepti valsts atveseļošanai un kļūsti kompetentāks par valūtu, kura iespējams jau no 2014 gada kļūs par mūsējo! Tiekamies šodien no 16.00 šeit pat: .

Plkst. 16.00 interesenti aicināti uz Studentu debašu kluba on-line diskusiju par eiro ieviešanu, kura klātienē notiks Valmieras integrētajā bibliotēkā, 2. stāvā. Diskusiju vadīs žurnālists Ansis Bogustovs, diskusijas "šķīrējtiesnesis" – I. Rimšēvičs.

Plkst. 18.00 I. Rimšēviča lekcija ViA par tēmu „Latvijas ekonomiskā situācija: izaicinājumi un nākotnes izredzes”. Tās galvenie akcenti ir tautsaimniecības stabilizēšanas un aktivitātes atjaunošanas priekšnoteikumi - valsts finanšu tālākas sakārtošanas process, tai skaitā savlaicīga 2011. gada budžeta sagatavošana.

DALĪBA
Ikviens interesents aicināts apmeklēt lekciju un uzdot jautājumus.

Intervijas fragments: Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs par eiro Latvijā un Igaunijā

Eiro atnāks nevests?
Kad sanāks, tad būs... Tā nebūs! Ja mēs dzīvosim ar tādu domu, tad mēs neieraudzīsim eiro tuvākos 50 gadus.
Pirmkārt tas, ka eiro ieviešana Latvijā nekad nav bijis mērķis. Tiklīdz sākās sarunas, ka eiro vajadzētu ieviest 2007. vai 2008. gadā, uzreiz ir virkne cilvēku, kuri saka, ka eiro nav vajadzīgs, ka eiro ieviešana nevar būt pašmērķis. Tas taču ir grūti. Lai eiro ieviestu, ir nepieciešams samazināt budžeta izdevumus, nepieciešams vēl dažādas lietas izdarīt, un redziet – citi nemaz nav ieviesuši un viņiem ir labi. Tā mēs apliecinām, ka nav mums šā mērķa par eiro ieviešanu.
Kas būtu, ja būtu jeb eiro-2008
Ir svarīgi apzināties, ka dzīve Latvijā būtu pilnīgi savādāka. Pirmkārt, 2008. gada eiro ieviešana būtu mobilizējusi Latviju jau sākot ar 2005. gadu vadīt savas finanšu un budžeta lietas pavisam savādāk. Nekad nebūtu tā pārkarsēta ekonomika kā tas bija aizvadītajos četros gados. Tas nozīmē, ka Latvijā nebūtu bijušas tās problēmas, kas ir saistītas ar Parekss banku.
Eiro – vai brīnumnūjiņa?
Eiro ieviešana neatrisina tautsaimniecības problēmas. Eiro ieviešanas mērķis mudina mūs sakārtot pašreizējo situāciju un mēs skaidri redzam no Grieķijas piemēra – ja kādas valsts tautsaimniecība vai finanses ir palaistas pašplūsmā un nekontrolēti pieaug valsts budžeta izdevumi, arī eirozonas valsts var nonākt diezgan nopietnās sprukās, bet tas nenozīmē to, ka pārējās valstis, kuras ir vadījušas savas finanses apzinīgi un atbildīgi, nonāks šādās grūtībās.
Ko Latvijai nozīmēs, ka Igaunija mūs ar eiro apsteigs?
Ja jūs esat liels ārvalstu investors un jums ir projektā būvēt lielu rūpnīcu ar 100 vai 200 darba vietām un jūs plānojat savu darbību konkrētā valstī, un ja es esmu Somijas, Francijas vai Itālijas uzņēmējs, kurš ikdienā darbojas ar eiro valūtu, un man tagad ir izvēle – ieguldīt Latvijā, kur joprojām ir nacionālā valūta, vai ieguldīt Igaunijā, kur ir eiro, un kur nepastāv nekādas bažas, ka kaut kas var notikt ar valūtu, un nebrauc dažādi speciālisti un neapgalvo, ka valūtu ir jādevalvē, tad kurā valstī es ieguldīšu? Nu, protams, ka ieguldīšu tajā valstī, kurā ir ieviests eiro!
Jāpārstāj tērēt vairāk nekā nopelnām, neatkarīgi no eiro ieviešanas mērķa
Mēs varētu eiro ieviešanas procesu uzskatīt par ceļu, kas mums ir jānoiet un palīdz saprast, ko mēs esam darījuši pareizi, ko nepareizi. Labot kļūdas un beigās eiro ieviešanu mēs varētu uzskatīt par tādu kā balvu par tām sakārtotajām un izdarītajām lietām, kas ceļā ir veiktas.

Lejupielādēt prezentāciju:

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties