#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pārrunā Latvijas un Francijas ekonomiskās sadarbības jautājumus
, 2010. gada, 02.jūlijs, 2010

Vakardien ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) ar Francijas vēstnieci Latvijā Šantālu Puarē pārrunāja abu valstu ekonomiskās sadarbības aktuālos jautājumus, savstarpējās tirdzniecības un investīciju plūsmas veicināšanas iespējas, kā arī enerģētikas jautājumus, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Ekonomikas ministrijā.

Tikšanās laikā Kampars atzina, ka Latvijai un Francijai jau sen ir labas un draudzīgas attiecības un uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta paplašināt un attīstīt intensīvāku divpusējo ekonomisko dialogu. Ministrs ar gandarījumu atzīmēja arī līdzšinējo Latvijas un Francijas sadarbību Eiropas Savienības (ES) līmenī. Kampars norādīja, ka ES būtiskie brīvā tirgus principi un sociālā atbildība ir arī Latvijas valdības ekonomiskās politikas neatņemama sastāvdaļa. Savukārt Francijas vēstniece uzsvēra, ka politiskā līmenī abu valstu attiecības ir ļoti tuvas, tādēļ Francija ir ieinteresēta arī abu valstu ekonomiskā dialoga tālākā virzīšanā.

Puarē apliecināja Francijas vēstniecības gatavību aktīvi atbalstīt investīciju piesaisti Latvijai, viņa atzinīgi novērtēja Latvijas valdības līdz šim paveikto makroekonomiskās stabilitātes un budžeta konsolidācijas pasākumu īstenošanā. Tāpat Puarē informēja, ka šā gada rudenī Latviju plāno apmeklēt Francijas darba devēju konfederācijas "Medef" pārstāvji.

Šī bija Francijas vēstnieces pirmā - iepazīšanās vizīte pie ekonomikas ministra.

2009.gadā pēc kopējā tirdzniecības apgrozījuma Francija bija Latvijas 14.lielākā tirdzniecības partnervalsts, 15.nozīmīgākā eksporta un 11.nozīmīgākā importa partnervalsts. 2009.gadā, salīdzinot ar 2008.gadu, kopējais tirdzniecības apgrozījums ar Franciju globālās ekonomiskās krīzes iespaidā samazinājās par 18,6% un sasniedza 321 miljonus eiro (226 miljonus latu), tajā skaitā eksports samazinājās par 4,1%, sasniedzot 134,6 miljonus eiro (95 miljonus latu) bet imports samazinājās par 26,6%, sasniedzot 186,4 miljonus eiro (131 miljonu latu).

Pērn Latvija uz Franciju eksportēja preces 88 miljonu eiro (62 miljonu latu) vērtībā, kas ir par 16,4% mazāk nekā 2008.gadā, bet no Francijas importēja preces 150 miljonu eiro (105 miljonu latu) vērtībā, kas ir par 30,4% mazāk nekā 2008.gadā. Tāpat Latvija uz Franciju eksportēja pakalpojumus 46,7 miljonu eiro (33 miljonu latu) vērtibā, kas ir par 33% vairāk nekā 2008.gadā, bet no Francijas importēja pakalpojumus 36,4 miljonu eiro (26 miljonu latu) vērtībā, kas ir par 5,2% mazāk nekā gadu iepriekš.

Svarīgākās eksporta preces uz Franciju 2009.gadā bija saplāksnis no koka loksnēm, saldēta saidu fileja, rapšu vai ripšu sēklas, izolēti vadi, kabeļi un citi izolēti elektrības vadītāji, parastās egles zāģmateriāli, kūdra. Savukārt svarīgākās importa preces no Francijas bija medikamenti, daļas un piederumi mašīnām, mašīnas lauksaimniecības kultūru novākšanai vai kulšanai, elektroaparatūra strāvas ieslēgšanai, lauksaimniecības riteņtraktori.

Ziņu aģentūra LETA/ nozare

Foto: europa.eu

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties