#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pārtikas paku dalītāji nākamajam gadam būs zināmi rudenī
, 2010. gada, 04.augusts, 2010

Lai gan 1.augustā noslēdzās labdarības organizāciju pieteikšanās pārtikas paku trūcīgajiem dalīšanai 2011.gadā, šī organizācijas būs zināmas tikai septembrī, informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Lelde Lapše.

Ministrija 29.jūnijā aicināja nevalstiskās labdarības organizācijas līdz 1.septembrim pieteikties Eiropas Komisijas programmas "Pārtikas piegāde no intervences krājumiem labdarības organizācijām izdalīšanai vistrūcīgākajām personām" īstenošanai 2011.gadā.

"Tā kā labdarības organizāciju pieteikumus vēl iespējams saņemt pa pastu, reģistrētus 1.augustā, galīgo pieteikumu skaitu patlaban nevaram paziņot. Kā arī papildus informējam, ka Labdarības organizācijas, kuras varēs dalīt pārtikas produktus vistrūcīgākajām personām 2011.gadā, būs zināmas tikai pēc organizāciju izvērtēšanas komisijas pieņemtā lēmuma, pēc 1.septembra," sacīja Lapše.

Saskaņā ar 2009.gada 8.decembrī Ministru kabineta noteikumu "Kārtība, kādā tiek administrēti un uzraudzīti tirgus intervences pasākumi augkopības un lopkopības produktu tirgū, īstenojot Eiropas Komisijas programmu vistrūcīgākajām personām" ZM sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju līdz kārtējā gada 1.septembrim izvērtē organizācijas atbilstību šo noteikumu prasībām, pieņem lēmumu par organizācijas dalību nākamā gada programmā un nosūta to attiecīgajai organizācijai.

Kā ziņots, patlaban EK pārtikas pakas trūcīgajiem iedzīvotājiem no 29.marta 443 izdales vietās dala 17 labdarības organizācijas visos Latvijas novados. Kopumā Latvijā 2010.gadā plānots izdalīt 925 752 pārtikas pakas.

Pārtikas paka paredzēta vienam ģimenes loceklim vai atsevišķi dzīvojošai personai. Pārtikas pakas saturs - griķu pārslas (puskilograms), četrgraudu pārslas (viens kilograms), ātri vārāmās auzu pārslas (puskilograms), pankūku milti (400 grami), vājpiena pulveris (200 grami), piens ar tauku saturu 2% (divi litri).

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties