#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pauž atbalstu Moldovas ciešākai sadarbībai ar ES
, 2010. gada, 02.augusts, 2010

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze šodien, tiekoties ar Moldovas parlamenta kancelejas vadītāja Adriana Fetesku vadīto delegāciju, pauda atbalstu Moldovas ciešākai sadarbībai ar Eiropas Savienību (ES), aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētājs rosināja veidot vēl aktīvāku abu valstu parlamentu sadarbību, organizējot regulāras Moldovas parlamenta darbinieku mācību vizītes Latvijā. "Esam atvērti sadarbībai ar Moldovas parlamentu, lai dalītos savā eirointegrācijas procesa un reformu pieredzē," tikšanās laikā uzsvēra Daudze. Viņš norādīja, ka sadarbība ar Moldovu ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm. "No savas pieredzes zinām, cik būtiski ir iegūt nepastarpinātu informāciju par dažādiem jautājumiem, kas ir būtiski valsts ceļā uz dalību Eiropas Savienībā," teica Saeimas priekšsēdētājs.

Savukārt Moldovas parlamenta kancelejas vadītājs Fetesku sarunā uzsvēra, ka viņa valstij ir būtiski iepazīties un izmantot Latvijas pieredzi. Viņš darīja zināmu, ka saskaņā ar socioloģisko aptauju datiem 65 % Moldovas iedzīvotāju vēlas valsts iestāšanos ES. "Moldovai un Latvijai ir līdzīga vēsture un līdzīgas problēmas. Tomēr savā reformu procesā jūs bijāt daudz mērķtiecīgāki par mums un tagad jau esat ES dalībvalsts, bet mēs vēl esam tikai ceļā. Tādēļ mums ir ļoti nozīmīga jūsu pieredze, tostarp arī pieļautās kļūdas, lai no tām varētu mācīties," atzina Fetesku.

Ar Moldovas parlamenta darbiniekiem šodien tikās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš, kā arī Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti Boriss Cilevičs un Oskars Kastēns. Tikšanās laikā viesi tika iepazīstināti ar Eiropas lietu komisijas lomu valdības realizētās ES politikas kontrolē gan pirms iestāšanās ES, gan arī patlaban. Tāpat sarunā tika skarta Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas kompetenču nodalīšanas un abu komisiju ikdienas darba organizācijas jautājumi.

Moldovas parlamenta darbinieki nedēļu ilgas mācību vizītes laikā iepazīstas ar Saeimas kancelejas darba specifiku, ikdienā nodrošinot parlamenta darbu. Vizītes mērķis ir uzlabot Moldovas parlamenta administrācijas kapacitāti, attīstīt cilvēkresursus un infrastruktūru. Moldovas parlamenta delegācija Latvijā uzturas ANO Attīstības programmas projekta laikā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties