#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pērn 29% patērētāju iepirkušies citā ES dalībvalstī
, 2010. gada, 29.marts, 2010

Pārrobežu tirdzniecība Eiropas Savienības (ES) kopējā tirgū palielinās lēni. Pērn to patērētāju skaits, kas iepirkušies citā ES dalībvalstī, salīdzinājumā ar 2008.gadu pieaudzis tikai par 4% un sasniedza 29%.

Savukārt tikai 25% mazumtirgotāju savu preci pārdeva arī citā ES valstī. 2008.gadā to bija darījuši 20%.

Starpība starp vietējiem un pārrobežu pirkumiem internetā aug, jo pagājušajā gadā 34% ES patērētāju iegādājās preces vai pakalpojumus internetā no pārdevējiem savās valstīs, bet tikai 8% izdarīja pasūtījumu citā ES valstī. 2008.gadā šie rādītāji bija attiecīgi 28% un 6%.

Iepriekšējie Eiropas Komisijas pētījumi atklājuši, ka, iepērkoties pāri savas valsts robežām, patērētāji var ietaupīt un baudīt plašāku preču un pakalpojumu izvēli. Tomēr ir saglabājušies vairāki šķēršļi, kuru dēļ tirgotāji atsakās piegādāt preces uz ārvalstīm. Vienā no iepriekšējiem pētījumiem Eiropas Komisija atklāja, ka piegādāt preces uz ārvalstīm neizdodas vairāk nekā 60% pārrobežu pasūtījumu.

Tanī pat laikā secināts, ka daudzās valstīs ir pasliktinājušās patēriņa iespējas, kuras nosaka, piemēram, patērētāju uzticēšanās patērētāju tiesību aizsardzības iestādēm, nevalstiskajām organizācijām un domstarpību izšķiršanas process.

Secināts, ka ES dalībvalstīs ļoti atšķiras patērētāju pirktspēja, proti, sešās valstīs pirktspēja ir zemāka par pusi no vidējā līmeņa ES. Pārtikušākajās ES valstīs dzīves dārdzība nav tik liela, lai gan cenu līmenis ir augstāks. Visvairāk cilvēki iepērkas Luksemburgā, kurai seko Lielbritānija, Kipra, Nīderlande un Austrija.

Eiropas Komisija savukārt ir apņēmusies šķēršļus likvidēt, tajā skaitā novērst noteikumu sadrumstalotību, stimulēt starptautisku domstarpību risināšanu un vienkāršot mazumtirgotājiem domātos noteikumus.


Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties