#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pie valsts un pašvaldību iestādēm būs jākar arī ES karogs
, 2010. gada, 18.marts, 2010

Nākotnē pie valdības, ministriju un pašvaldību ēkām būs jālieto ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas Savienības (ES) karogs, paredz Ārlietu ministrijas izstrādātie noteikumi, kas ceturtdien izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē.

Ministru kabineta noteikumi par Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas kārtību paredz, ka ES karogs būs jālieto arī Latvijas robežkontroles punktos un robežpārejas punktos, kā arī pie Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ēkām.

Savukārt NATO karogam pastāvīgi būs jāplīvo pie Aizsardzības ministrijas un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba ēkas.

Projektā arī noteikts, ka Latvijas valsts karogs svētku un atceres dienās turpmāk būs jāpaceļ ne vēlāk kā plkst. 9:00 no rīta un jānolaiž ne agrāk kā plkst. 21:00. Līdzšinējais regulējums noteica, ka valsts karogs jāpaceļ, saulei austot un jānolaiž, saulei rietot, kas radīja domstarpības par valsts karoga lietošanas ilgumu ziemas un vasaras laikā.

ĀM norāda, ka būtisks jaunums ir tas, ka noteikumu projektā ir definēts Latvijas valsts karoga karmīnsarkanā toņa kods pēc starptautiskās "Pantone" tekstila skalas, lai turpmāk izvairītos no situācijas, ka valsts karoga krāsa variē no tumši brūna līdz pat violetam tonim.

Šie noteikumi ir izstrādāti saistībā ar jauno Latvijas valsts karoga likumu, kas stājās spēkā pērn 18.novembrī. Saskaņā ar pārejas noteikumiem Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas kārtībai vajadzētu stāties spēkā 1.maijā.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties