#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Piebalgam varētu piedāvāt lauksaimniecības komisāra amatu
, 2009. gada, 05.novembris, 2009

Viens no amatiem, ko Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Barozu varētu piedāvāt Latvijas izvirzītajam komisāra amata kandidātam Andrim Piebalgam, ir lauksaimniecības un lauku attīstības komisāra amats.

Šādu ziņu, atsaucoties uz drošiem avotiem Eiropas institūcijās, ir publicējis laikrasts "Latvijas Avīze".

Patreiz Lauksaimniecības un lauku attīstības komisāra amatu ieņem Dānijas pārstāve Marianna Fišere Bēla, par kuru ir skaidrs, ka viņa atkārtoti komisāra amatam netiks virzīta.

Pats Piebalgs bijis visai skeptisks par to, ka šādu amatu viņam varētu piedāvāt. Viņš uzsvēris, ka amatu sadalījumu ietekmēs vairāki apstākļi. Viens no tiem ir dalībvalstu piedāvājums pašiem augstākajiem Eiropas Savienības (ES) amatiem. Nākamais - kādas būs spēcīgāko dalībvalstu intereses "iedabūt" konkrētos komisāru amatos savus pārstāvjus. Ne mazāk būtiska esot masu saziņas līdzekļu reakcija uz izvirzītajiem amatu kandidātiem. Piebalgs stāstījis, ka Eiropas Komisija (EK) ņemot vērā ietekmīgāko ES mediju viedokli, jo tie spēj asi un konstruktīvi novērtēt iespējamā komisāru sastāva profesionalitāti. Tomēr galavārds piederot Barozu.

Vaicāts, kurā no komisāra posteņiem Piebalgs spētu vislabāk strādāt, viņš paudis viedokli, ka viszinošākais jūtas enerģētikas jomā, ko ir vadījis visus iepriekšējos piecus gadus. Viņš labprāt piekristu strādāt arī prestižajā konkurences komisāra amatā. Spējas un zināšanas ļautu ieņemt arī transporta, kā arī ekonomikas un monetāro lietu komisāra amatus.

Vaicāts, kā viņš vērtē savas spējas strādāt lauksaimniecības un lauku attīstības komisāra postenī, Piebalgs atbildējis, ka šāds piedāvājums liecinātu par augstu iepriekšējā darba novērtējumu, taču, "lai strādātu šajā postenī, ir jābūt ļoti dziļām un specifiskām zināšanām par nozari, kādu man šobrīd nav", sacījis Piebalgs. Turklāt lauksaimniecības nozarē jau tuvākajā laikā jāpieņem daudz izšķirošu lēmumu, tādēļ šis amats tiek uzskatīts par ļoti grūtu.

Līdz šim Piebalgs izpelnījies ļoti augstu sava darba novērtējumu enerģētikas komisāra amatā. Savukārt iepriekšējās komisijas sastāva apstiprināšanā pirms pieciem gadiem tika ņemti vērā apsvērumi, ka lauksaimniecības jomu nevajadzētu uzticēt lielo ES valstu pārstāvjiem, tādējādi komisāra amatu ieņēma mazās, bet saimnieciski stiprās Dānijas pārstāve. Šobrīd lauksaimniecības sektoru sagaida izšķiršanās par tiešo maksājumu reformu, kur intereses saglabāt līdzšinējo atbalsta sistēmu ir vecajām ES valstīm. Savukārt Latvija, Lietuva un vēl citas jaunās ES valstis pieprasa tiešmaksājumu izlīdzināšanu.

Ziņa sagatavota pēc "Latvijas Avīzes" un aģentūras LETA/Nozare materiāliem.

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties