#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Piektdien Valmierā notiks seminārs pedagogiem "ES tēma skolās"
, 2010. gada, 14.aprīlis, 2010

Lai aktualizētu Eiropas Savienības tēmu mācīšanu skolās, LR Ārlietu ministrija, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā rīko septiņu semināru ciklu lielākajās pilsētās „Eiropas Savienības tēma skolā”. Valmierā seminārs notiks piektdien, 16. aprīlī, pulksten 9.30, Vidzemes Augstskolā, Tērbatas ielā 10.

 

Semināra tēmas:
I. Eiropas Savienības aktualitātes:

  • ES darbība un Lisabonas līguma ieviestās izmaiņas lēmumu pieņemšanas procesos ES institūcijās. Latvijas dalība ES lēmumu veidošanā. Sabiedrības iesaiste ES lēmumu pieņemšanā.
  • Aktualitātes ES darba kārtībā – ekonomikas atveseļošana, ES 2020 stratēģija, enerģētika, klimata pārmaiņas, bioloģiskā daudzveidība.
  • 2010. gads – Eiropas gads cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību un 2011. gads – Eiropas brīvprātīgā darba gads. Lektors Rinalds Rudzītis

II. Kā palīdzēt skolēnam vispusīgi iegūt izpratni par Eiropas Savienību?
Lektore Valda Reķe
III. Jauniešu līdzdalības iespējas ES programmās un ES institūcijās
(prakse, balvas, konkursi, pasākumi). Lektore Evija Rudzīte

Pedagogiem būs arī iespēja iepazīties ar diviem labās prakses piemēriem – „Comenius” skolu sadarbības projektiem: Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolotāja Māra Gavare stāstīs par projektu „Paaudžu dienasgrāmata – ikdiena dzelzs priekškara abās pusēs” un Valmieras Viestura vidusskolas skolotāja Ilga Verovkina dalīsies pieredzē par projektu „Būt atbildīgam par savu mācīšanos”.

Septiņu semināru ciklu pēc LR Ārlietu ministrijas pasūtījuma organizē komunikāciju aģentūra EKO MEDIA. Vairāk informācijas par semināriem un to dienas kārtību – pa tālruni 67600666 un 26477549 (Sandra Galgāne)
Seminārus finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

Foto: EKO Media
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties