#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pirmais izsoļu nams liellopiem Baltijā
, 2010. gada, 14.septembris, 2010

Izsoļu nama atklāšana paredzēta 2. oktobrī Neretas novada Mazzalves pagasta Baltos, kur SIA Adam farm organizēs dzīvnieku demonstrējumus - izsoli.

«Mūsuprāt, izsoles mainīs esošo situāciju, kurā atsevišķi tirgus dalībnieki kontrolē vai ierobežo cenas, tādējādi liedzot iespēju liellopu audzētājiem saņemt dzīvnieku kvalitātei un Eiropas tirgus cenām atbilstošu samaksu,» skaidro Adam farm īpašnieks un jaundibinātās SIA Baltijas liellopu izsoles līdzīpašnieks Kaspars Ādams.

Iemesls - cenas

Lai gan galvenais dzinulis izsoļu nama organizēšanai bija lielā atšķirība starp Latvijas un Eiropas valstu cenām - pat līdz 50%, otrs iemesls ir šī procesa atklātums. K. Ādams klāsta, ka patlaban uzpircēju sniegtā informācija ir ļoti dažāda un pretrunīga, kas ražotājiem neļauj objektīvi izvērtēt situāciju tirgū. «Mūsu mērķis ir ieviest atklātu un godīgu dzīvnieku pārdošanas sistēmu, padarot taisnīgāku pirkšanas un pārdošanas procesu. Tādēļ mēs esam izveidojuši liellopu izsoļu namu, un tā uzdevums ir nodrošināt, lai saimnieka ienākumi, ko viņš saņem par savu dzīvnieku pārdošanu, būtu augstāki, nekā pārdodot saimniecībā uz vietas,» komentē uzņēmējs, kurš pieredzi izsoļu rīkošanā apguvis Vācijā.

Izsoļu nams jau saņēmis Pārtikas un veterinārā dienesta sertifikātu kā liellopu eksporta novietne, un tās rīkotāji vēlas piesaistīt arī jaunus, līdz šim Latvijā nepārstāvētus ārzemju pircējus, kas radītu papildu konkurenci jau esošajiem tirgus dalībniekiem. Tāpat pasākuma mērķis ir radīt vietu, kur satikties nozares pārstāvjiem, dalīties un gūt pieredzi kvalitatīvāku dzīvnieku izaudzēšanā. «Regulāras izsoles un piegādes būs izdevīgas gan vietējiem, gan citu valstu pircējiem. Izsoļu nams sniegs tiem iespēju vienā dienā dažu stundu laikā nokomplektēt dzīvnieku partiju, ietaupot laiku, naudu,» uzsver Adam farm īpašnieks.

Ražotājiem jāzina

Pozitīvi šo ideju vērtē arī z/s Liepas īpašnieks Agris Veide, sakot, ka šādi tirgi notiek visā pasaulē un ražotājiem tie ir absolūti nepieciešami, lai zinātu cenas un piedāvājumu tirgū. Tiesa, A. Veide arī uzskata, ka tas ir riskants pasākums, jo balstīts uz privāto līdzekļu ieguldījumiem un pagaidām nav iespējams prognozēt ieinteresēto personu atsaucību. Līdz šim Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija jau rīkojusi izsoles, kas ir alternatīvs un daudzpusīgāks variants Latvijā tradicionālajam liellopu tirdzniecības veidam, taču šīs izsoles notika, pateicoties Zemkopības ministrijas atbalstam, bet tas ar katru gadu samazinājies un pagaidām nav skaidrs, vai būs pieejams arī nākamgad.

LETA/ Nozare
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties