#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pirmajā pusgadā vislielākā interese par darbu Lielbritānijā
, 2010. gada, 25.jūlijs, 2010

Gada pirmajos sešos mēnešos par darba iespējām ārzemēs visvairāk interesējušies iedzīvotāji vecuma grupā no 25 līdz 45 gadiem, joprojām vislielākā interese par Lielbritāniju, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) apkopotā informācija.

Kopējais NVA sniegto EURES konsultāciju skaits šā gada pirmajos sešos mēnešos bijis 10 660, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn šai pašā laika periodā. 2009.gada pirmajā pusgadā konsultācijas lūdza 10 297 cilvēki.

Individuālās konsultācijas aptuveni 21% gadījumā sniegtas jauniešiem līdz 25 gadu vecumam, no 25 līdz 45 gadu vecumam bija aptuveni 55% interesentu, bet vecāka gada gājuma cilvēki - 24%. 56,5% konsultāciju saņēmēju bija vīrieši, 43,5% - sievietes. 34% cilvēku interesējās par darba iespējām Lielbritānijā, pa 17% - par darbu Somijā un Norvēģijā. Šīm valstīm seko Zviedrija, Nīderlande, Dānija un Vācija. Arī pērn cilvēki visvairāk interesējās par darbu Lielbritānijā un Norvēģijā. 35% cilvēku vēl joprojām ir gatavi darīt vienkāršos darbus. 21% gadījumu ir interese par lauksaimniecības darbiem, 12% interesējas par iespējām strādāt viesnīcās un restorānos, 11% - transporta nozarē, 9% - būvniecībā, bet 5% pauduši gatavību strādāt medicīnas nozarē. 2009.gadā NVA tika sniegtas 20 778 konsultācijas EURES jautājumos.

EURES misija ir atbalstīt Eiropas valstu darbaspēka brīvu pārvietošanos, piedāvājot pakalpojumus gan darba devējiem, gan darba meklētājiem. Ar EURES informācijas tīkla palīdzību internetā katrs apmeklētājs var iegūt informāciju par brīvajām darba vietām, dzīves un darba apstākļiem Latvijā un citās Eiropas valstīs. Turpretī darba devējiem tiek piedāvāta iespēja ievietot EURES datubāzē informāciju, kas attiecas uz vakancēm viņu uzņēmumos. Tāpat EURES datubāzē darba devēji var arī meklēt darbiniekus no visām Eiropas valstīm.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties