#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pirmo reizi Latvijā rīko onkoloģisko pacientu atbalsta pasākumu - Rozā lentītes solidaritātes dienu
, 2009. gada, 16.oktobris, 2009

„Sieviete ir māte, māsa, meita, draudzene.” Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” aicina ikvienu atbalstīt Latvijas sievietes, kas pārdzīvojušas krūts vēzi.

Šogad pirmo reizi Latvijā Krūts veselības mēneša ietvaros tiek rīkota Rozā lentītes solidaritātes diena. Tā notiks jau šo sestdien, 17. oktobrī, pulksten 12.00 pie Brīvības pieminekļa. Šī pasākuma mērķis visā pasaulē ir pievērst sabiedrības uzmanību onkoloģiskajai situācijai, aicinot ikvienu ziedot tās uzlabošanai.

Pērn Ņujorkā tie bija vairāk kā 4500 cilvēku, Singapūrā un Kosovā – vairāk kā 1500 cilvēku – tie ir cilvēki, kas pulcējās Rozā lentītes atbalsta gājienam. Arī šogad Latvijā pirmo reizi, atzīmējot Krūts veselības mēnesi, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” organizē Rozā lentītes solidaritātes dienu. Jau šobrīd savu dalību pieteikušas Labklājības ministrijas komanda, Pacientu Ombuda komanda, žurnāla „Cosmopolitan” komanda, Latvijas Blondīņu asociācijas komanda u.c. Skrējiena laikā komandām būs kontrolpunktos jārisina dažādi interesanti atjautības uzdevumi. Visi Rozā lentītes solidaritātes dienā iegūtie ziedojumi tiks novirzīti onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku rehabilitācijas ieviešanai Latvijā.

Pasākuma skatītājus priecēs arī vairāki Latvijā zināmi mūziķi, kuri tādējādi izsaka savu atbalstu „Dzīvības koks” iniciatīvai.

Oktobris visā pasaulē jau tradicionāli tiek dēvēts par Krūts veselības mēnesi, kur viens no centrālajiem notikumiem – atbalsta skrējiens, kas šogad pirmo reizi tiks rīkots arī Latvijā. Pirmais Krūts veselības mēneša ietvaros organizētais skrējiens notika 1983.gadā Dallasā, Teksasā, un tajā piedalījās vairāk kā 800 cilvēki., Šodien tā jau kļuvusi par vispārpieņemtu praksi daudzās pasaules valstīs. Tieši tāpēc arī „Dzīvības koks” nolēmis šo iniciatīvu ieviest Latvijā, organizējot Rozā lentītes vienotības skrējienu un komandu atjautības skrējienu. „Mēs uzskatām, ka tikai kopīgiem spēkiem ir iespējams kaut ko sasniegt, un šī ir lieliska iespēja ikvienam izrādīt savu atbalstu,” norāda „Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Daina Mezīte.

Šobrīd Latvijā kopumā ir vairāk kā 50 tūkstoši onkoloģisko pacientu. Katru gadu no jauna diagnozi uzzina apmēram 10 000 cilvēku, savukārt diagnozi - „krūts vēzis” katru gadu pirmo reizi izdzird vairāk kā tūkstotis sieviešu. Tas ir šoks, bailes un izmisums. Pēc diagnozes uzstādīšanas sākas ārstēšanas ceļš. Operācija. Ķīmijterapija vai staru terapija. Pēc tam cilvēks paliek viens ar savām problēmām. Viens, mācoties sadzīvot ar apziņu „man bija ļaundabīgais audzējs”. Cits, mēģinot atgriezties ģimenē, draugu sabiedrībā un darbā. Bieži ir jāmācās sadzīvot ar savu ķermeni (pēc krūts mastektomijas u.c.) un brūcēm. Latvija ir viena no retajām valstīm, kurā sievietes pēc krūts vēža operācijas bieži paliek vienas, izjūk ģimenes, tiek zaudēts darbs. Tāpēc ļoti svarīgi ir mainīt sabiedrības attieksmi un vienoties kopīgam atbalstam.

Ziņa sagatavota pēc onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” materiāliem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties