#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Programmas "Skolas auglis" rezultātus nopietni izvērtēs
, 2010. gada, 24.augusts, 2010

Programmas "Skolas auglis", kas sāksies jaunajā mācību gadā, rezultātus 2012.gadā apkopos pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "Bior", nosaka šodien valdības pieņemtie grozījumi rīkojumā "Par Pasākumu ieviešanas plānu skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem".

Plāns paredz nodrošināt 1.-6.klases skolēnus ar bezmaksas svaigiem augļiem un dārzeņiem, sākot ar 2010.-2011.mācību gadu. Saskaņā ar Eiropas Komisijas regulām katrai dalībvalstij jāveic plāna ietekmes uz mērķauditoriju izvērtējums un līdz 2012.gada 29.februārim jāpaziņo šī izvērtējuma rezultāti.

Apstiprinātais plāns paredz, ka izvērtējumu veic Veselības ministrijas (VM) pakļautībā esošais Veselības ekonomikas centrs. Tomēr, tā kā centram nav pietiekamu budžeta līdzekļu, lai veiktu plāna ietekmes uz mērķauditoriju izvērtēšanu, Zemkopības ministrija (ZM) un VM vienojās par to, ka šo izvērtējumu veiks ZM pakļautībā esošais pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "Bior", kuram ir pieredze, reputācija, resursi un personāla kvalifikācija, lai veiktu plāna izvērtējumu saskaņā ar regulām.

Kā jau ziņots, ar šī gada 14.augustu stājušies spēkā Ministru kabineta 2010.gada 3.augusta noteikumi "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu augļu un dārzeņu piegādei skolēniem vispārējās izglītības iestādēs", līdz ar to skolas var sākt pieteikties dalībai programmā.

Minētās programmas gaitā no 2011.gada 6.janvāra vispārējo izglītības iestāžu 1.-6.klases skolēniem plānots izdalīt svaigus augļus - ābolus, bumbierus vai lielogu dzērvenes - vai dārzeņus - kāpostus, kolrābjus, burkānus un kāļus -, vai šo produktu asorti. Augļu un dārzeņu izdale plānota ārpus pusdienām katru mācību dienu, sākot no 2011.gada janvāra pirmās mācību nedēļas, aptuveni divu mēnešu garumā. Programmas mērķis ir palielināt svaigu augļu un dārzeņu patēriņu vispārējo izglītības iestāžu audzēkņu uzturā.

Kā ziņots, projekta īstenošanai paredzēts 421 776 latus liels finansējums, no kura 75% ir Eiropas Savienības līdzekļi, bet 25% - Latvijas valsts līdzfinansējums. Latvijā programmas ieviešanu koordinēs Zemkopības ministrija un administrēs Lauku atbalsta dienests, bet šīs programmas ieviešanas plāna izstrādē piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrija, Veselības ministrija, Veselības ekonomikas centrs, biedrība "Latvijas dārznieks", Latvijas Augļkopju asociācija, kā arī citi sociālie partneri.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties