#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ražotāju cenas jūnijā palielinājušās par 0,8%, gada laikā - par 6%
, 2010. gada, 21.jūlijs, 2010

Ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā 2010.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, palielinājušās par 0,8%, bet gada laikā, salīdzinot ar 2009.gada jūniju, tās augušas par 6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Kopējā cenu līmeņa kāpums bija raksturīgs preču realizācijai vietējā tirgū, par 1,7%, savukārt eksportētās produkcijas cenas samazinājās par 0,4%.

Ietekmīgākie cenu pieaugumi bija elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 4,4%), nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā (par 1,9%), gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā (par 2,4%), koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,4%).

Gada laikā (salīdzinājumā ar 2009.gada jūniju) ražotāju cenas rūpniecībā palielinājās par 6%. Iekšējā tirgū realizētās produkcijas cenas palielinājās par 2,9%, bet eksportētajai produkcijai - par 10,8%.

Lielākā ietekme uz ražotāju cenu kopējo līmeni bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (pieaugums par 6,2%), koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (kāpums par 14%), metālu ražošanā (izaugsme par 35,9%).

Jau ziņots, ka ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā šā gada maijā, salīdzinot ar aprīli, palielinājās par 1,8%, bet gada griezumā vērojams jau 3,3% pieaugums, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Maijā pret aprīli kopējā cenu līmeņa kāpums bija raksturīgs preču realizācijai gan vietējā, gan eksporta tirgū - attiecīgi par 0,9% un 3,1%.

Ietekmīgākie cenu pieaugumi bija metālu ražošanā, kur cenas auga par 11,6%, koksnes un koka izstrādājumu, izņemot mēbeles, ražošanā - par 3,4%, elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā - par 1,3%, atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē - par 6,8%, pārtikas produktu ražošanā - par 0,4%.

Šā gada maijā salīdzinājumā ar 2009.gada maiju ražotāju cenas rūpniecībā palielinājās par 3,3%. Iekšējā tirgū realizētās produkcijas cenas samazinājās par 0,6%, bet eksportētajai produkcijai cenas pieauga par 9,4%.

Gada griezumā lielākā ietekme uz ražotāju cenu kopējo līmeni bija cenu pārmaiņām koksnes un koka izstrādājumu, izņemot mēbeles, ražošanā, kur ražotāju cenas pieaugušas par 14,2%, metālu ražošanā - par 25,1%, atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē - par 71,6%.

Savukārt ražotāju cenu samazinājums bija vērojams pārtikas produktu ražošanā - par 0,8% un elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā - par 2,2%.

Kā ziņots, ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā šā gada aprīlī, salīdzinot ar martu, palielinājās par 2,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šā gada aprīlī salīdzinājumā ar 2009.gada aprīli ražotāju cenas rūpniecībā palielinājās par 0,5%.

LETA/Nozare.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties