#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ražotājvalsts norādīšana apģērbam var būt neizdevīga mazajām valstīm
, 2010. gada, 03.jūlijs, 2010

Prasība, ka apģērbam, kas tiek tirgots Eiropas Savienībā (ES), jānorāda izcelsmes valsts, var būt mazāk izdevīga mazajām Eiropas valstīm, kuru apģērba kvalitāte nav iekarojusi patērētāju uzmanību, norādīja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

"Tas varētu būt lēmums, kas ir pret mazajām valstīm. Izdevīgi tas ir Vācijai vai citām valstīm, kur preču kvalitāte ir iekarojusi uzmanību," sacīja Danusēvičs. Viņš skaidroja, ka arī līdz šim apģērbu ražotājiem bija jānorāda preces izcelsmes valsts, vienīgi ES valstis varēja norādīt "Ražots ES". "Tas varētu būt apgrūtinājums tām valstīm, kas ir politiski jūtīgas kaimiņu tirgos. Ja, piemēram, Latvijai ir politiski jūtīgas attiecības ar kādu no kaimiņvalstīm, tad izdevīgāk būtu pārdot preci ar preču zīmi "Ražots ES", nevis "Ražots Latvijā". Turklāt ES ražotā prece tiek uztverta kā augstākas kvalitātes prece, līdz ar to daudziem ražotājiem ir izdevīgāk kā ražotājvalsti norādīt ES," norādīja Danusēvičs.

Eiropas Parlaments maija beigās aicinājis noteikt prasību Eiropā pārdotam apģērbam skaidri norādīt tā izcelsmes valsti, lai patērētāji varētu atpazīt produktus, kas ražoti zemu izmaksu valstīs. Šis ierosinājums izskatīšanai tagad tiks nodots 27 ES dalībvalstīm.

Līdzīgs ierosinājums, kas attiecās uz visām precēm, nevis tikai apģērbu, pirms pieciem gadiem tika noraidīts, jo starp bloka dalībvalstīm trūka vienprātības.

Patlaban produkta ražotājvalsts norādīšana ES ir brīvprātīga, taču praksē to nosaka nacionālā likumdošana. Šādu izmaiņu ieviešana arī palīdzētu maziem un vidējiem Eiropas uzņēmumiem turpināt ražot apģērbus Eiropā, nevis mudinātu pārcelt ražošanu uz ārvalstīm, kur darbaspēks ir lētāks.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties