#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rēzeknē notika seminārs „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi”
, 2010. gada, 20.jūlijs, 2010

Pagājušajā nedēļā Rēzeknē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra organizēja semināru „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi”. Seminārs bija veltīts tik aktuālai tēmai kā māju siltināšana.

Tā kā siltumenerģijas tarifi nākošajā apkures sezonā ievērojami pieaugs, māju siltināšana ir labs risinājums pilsētas iedzīvotāju līdzekļu ekonomijai. Māju renovācijai var saņemt finansējumu no Eiropas fonda ERAF līdz 50%, bet ja mājā dzīvo maznodrošināti iedzīvotāji, pat 60%.

Semināru atklāja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A.Bartaševičs. Viņš atzīmēja, ka cilvēki savlaicīgi nereaģē uz problēmām, kaut ko sāk darīt tikai tad, kad ar tām saskaras. „Daudzi iedzīvotāji ir pasīvi, uzskatot, ka par siltumenerģijas tarifiem jārūpējas pašvaldībai, bet mūsu resursi ir ierobežoti. Mēs uzstādījām jaunu katlu ziemeļu rajonā, tāpat turpinās katla uzstādīšana centra rajonā, kas, protams, būs ekonomiskāk, bet ne tā, kā siltinot māju (apmēram 38% ekonomija, pat vairāk, uzstādot individuālos skaitītājus dzīvokļos). Mūsu dzīve iet uz priekšu, attīstās tehnoloģijas un mājas pārvaldnieka uzdevums ir iet uz priekšu. Siltumenerģijas tarifs pagājušajā apkures sezonā bija 38 Ls/MWh, tagad jau 48 Ls/MWh. Ir ļoti svarīgi, lai notiktu tādi semināri, kuros cilvēki varētu uzzināt informāciju par mājas renovāciju, tās plusus, lai no pašiem iedzīvotājiem nāktu iniciatīva. Vēlreiz gribu atzīmēt, ka jebkurā mājā ir maznodrošināti iedzīvotāji, tāpēc var saņemt finansējumu 60% apmērā. Jāņem vērā tas, ka šajā sfērā drīz parādīsies konkurence,” teica mērs.

Seminārā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvis Andrejs Nikolajevs pastāstīja par mājas energoefektivitātes paaugstināšanu. Tāpat iepazīstināja ar daudziem labiem māju renovācijas piemēriem, piemēram, Rēzeknē (Atbrīvošanas alejā 52), Liepājā, Rīgā, kā arī piedāvāti materiāli par ES pasākumiem „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” un to, kas jāņem vērā projekta realizācijas laikā. Signe Kajaka no Ekonomikas ministrijas pastāstīja par savstarpējas sadarbības starp daudzdzīvokļu māju dzīvokļa īpašnieku un pārvaldnieku nepieciešamību, minot labas prakses piemērus.

Avots: www.rezekne.lv, 19.07.2010

Foto: www.rezekne.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties