#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rīgā ieradīsies ES reģionālās politikas komisārs Johanness Hāns
, 2010. gada, 22.septembris, 2010

24. septembrī Rīgā darba vizītē uzturēsies Eiropas Savienības reģionālās politikas komisārs Johanness Hāns (Johannes Hahn), lai piedalītos Baltijas ekonomikas forumā un tiktos ar Latvijas un Baltijas augstākajām amatpersonām.

Divas dienas – 23. un 24. septembrī – notiks 11. Baltijas ekonomikas forums "ES Baltijas jūras stratēģija konkurētspējīgam reģionam". Tā otrajā dienā diskusijā "Baltijas mācības pārvarot globālo ekonomikas un finanšu krīzi un turpmākie izaicinājumi" kopā ar visu triju Baltijas valstu premjerministriem piedalīsies arī ES reģionālās politikas komisārs Johanness Hāns un ES attīstības komisārs Andris Piebalgs.
Reģionālās politikas komisāram Hānam paredzēta arī četrpusēja tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Igaunijas premjerministru Andrusu Ansipu un Lietuvas premjerministru Andrjusu Kubiļu.

Saeimā Johaness Hāns tiksies ar Eiropas lietu komisijas un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātiem. Paredzēts pārrunāt ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam īstenošanu, kā arī Latvijas reģionālās attīstības prioritātes.
Vizītes dienā komisāram ir plānotas darba tikšanās ar Latvijas finanšu ministru Eināru Repši, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministri Dagniju Staķi un vides ministru Raimondu Vējoni.

Komisārs piedalīsies arī apaļā galda diskusijā par paveikto reģionālās politikas jomā, par reģionālās politikas ietekmi Latvijas reģionos un par to, kādi instrumenti tiek izmantoti, kā arī iespējamajiem uzlabojumiem šajā jomā. Uz diskusiju aicināti ES Reģionu komitejas locekļi no Latvijas, lielo pilsētu mēri, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, LIAA pārstāvji un uzņēmējus apvienojošo asociāciju pārstāvji.

Plašsaziņas līdzekļiem ES reģionālās komisārs Johanness Hāns būs pieejams piektdien, 24.septembrī 10:30 – 10.55 Baltijas ekonomikas foruma norises vietā viesnīcā Radisson Blu Latvija, Elizabetes ielā 55. Savu interesi un jautājumus, lūdzu, rīt, 21.septembrī, pieteikt EKP preses nodaļā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties