#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rīgā ierodas EK Tirdzniecības ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieks
, 2010. gada, 23.jūlijs, 2010

Šodien vizītē Rīgā ieradīsies Eiropas Komisijas (EK) Tirdzniecības ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieks Pīters Balašs.

Vizītes laikā paredzēta divpusēja tikšanās ar Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāru Juri Pūci.

Balašs tiksies arī ar Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Kokrūpniecības federācijas, kā arī valsts pārvaldes iestāžu pārstāvjiem, lai runātu par Latvijas uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem tirdzniecībā ar trešajām valstīm.

Kā norāda ministrija, plānots, ka diskusijas galvenokārt koncentrēsies uz tirdzniecības attiecībām ar Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu, jo īpaši ņemot vērā to kopīgi īstenoto muitas ūnijas projektu un tā ietekmi uz Latvijas eksportētājiem, šo valstu integrāciju globālajā tirdzniecības sistēmā un nepieciešamību padziļināt divpusējās ekonomiskās attiecības ar Eiropas Savienību. Tāpat esot sagaidāms, ka sarunās zīmīga loma tiks pievērsta Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas Brīvās tirdzniecības līguma sarunu procesam.

EM uzsver, ka Balašs ir galvenais ES ārējās tirdzniecības politikas sarunu vedējs ar minētajām valstīm, tādēļ šī vizīte esot vērtējama kā lieliska iespēja ES līmenī akcentēt Latvijas uzņēmumu intereses, kā arī problēmas prioritārajos tirgos.

Ziņu aģentūra LETA / Nozare.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties