#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rīgā notiks pirmais Baltijas valstu senioru forums
RASA 
, 2012. gada, 26.septembris, 2012

Piektdien, 28.septembrī, plkst.11.00 Rīgas Domes sēžu zālē darbu sāks pirmais  Baltijas valstu senioru forums. Foruma devīze „Dzīvo ar prieku!”

„Forums notiek saskaņā ar Eiropas Savienības pasludināto, ka 2012. ir Eiropas gads aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei, saka  Starptautiskā foruma iniciatore, Rīgas aktīvo senioru alianses RASA valdes priekšsēdētāja Terēzija Mackare. Forums tiek veltīts Veco ļaužu dienai, ko atzīmē 1. oktobrī. T.Mackare uzskata, ka mums ir talantīga un pieredzējusi vecākā paaudze, kas varētu sekmīgi piedalīties  daudzu valsts un pašvaldību līmeņa problēmu risināšanā. Galvenais jautājums – kā mobilizēt šo ievērojamo spēku, lai ieguvēji būtu visu paaudžu ļaudis? Eiropas Veco ļaužu dienas pamatideja ir rast atbildi uz šo jautājumu, rast jaunus veidus, kā iesaistīt vecākās paaudzes brīvprātīgos un vislabāk izmantot viņu ieguldījumu. Atbildes meklēsim pirmajā starptautiskajā senioru forumā, kur līdztekus Baltijas valstīm pārstāvēta būs arī Vācija, Dānija, Krievija.

„Sazinoties ar  dalībvalstu senioru biedrību pārstāvjiem, ir skaidri pasvītrota ne tikai vēlme  un tiesības uz pilnvērtīgu un labklājīgu dzīvi vecumdienās, bet arī tiesības uz senioru kvalifikāciju novērtēšanu saskaņā ar profesionālajām prasmēm un līdzvērtību darba biržās. Senioru rekomendācijas iesaka kompetentajām iestādēm apsvērt plašāku senioru iesaistīšanu sociālekonomisko procesu risināšanā, bet, savukārt, pašiem senioriem būt  sabiedriski aktīviem. Minētais tikai  ieskicē plašu faktoru loku, no kā atkarīga senioru dzīves kvalitāte”, stāsta alianses RASA valdes priekšsēdētāja.

Pirmais Baltijas valstu senioru forums „Dzīvo ar prieku” strādās  divas dienas.

Pirmajā darba dienā, 28.septembrī, notiks foruma svinīga atklāšana. Apsveikuma vārdus pirmajam starptautiskajam senioru forumam veltījis Valsts Prezidents Andris Bērziņš.

Foruma dalībniekus uzrunās Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Latvijas Saeimas deputāte, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča, Labklājības ministre Ilze Viņķele, Veselības ministre Ingrīda Circene, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, kā arī citas amatpersonas.

Foruma dalībniekiem muzikālu sveicienu sarūpējis Eiropas gada (2012) Labas gribas vēstnieks Latvijā – Dziesmu svētku virsdiriģents Edgars Račevskis ar vīru kori un populārais bērnu ansamblis „Knīpas un knauķi”.

Foruma lietišķā sadaļa iecentrēta trīs plenārsēdēs.
Pirms tām - ievadreferātus lasīs Jānis Zaļkalns, Rīgas Stradiņa universitātes  Ģimenes Medicīnas katedras profesors ferontoloģijā („Novecošana kā izaicinājums 21. gs. sabiedrībā”) un Inese Švekle, Rīgas Domes Labklājības departamenta direktore („Rīgas pašvaldības atbalsta programma senioriem”).
Plenārsēdēs tiks runāts par sekojošiem tematiem: „Seniors kā darbinieks”; „Seniors kā patērētājs”, „Draudzīgi dzīvojam paaudžu kopībā”. Plenārsēdēs ar referātiem uzstāsies kā pašmāju, tā ārvalstu speciālisti, kuriem rūp, un kuri domā, kā pilnveidot senioru dzīves kvalitāti un nodrošināt dzīves saturu.

Pirmās dienas darbs noslēgsies ar plašu koncertu VEF Kultūras pilī, kur uzstāsies vairāku paaudžu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi un nacionālo kultūras biedrību Latvijā kolektīvi un aicināti visi seniori.

Pirmā starptautiskā senioru foruma darbs  turpināsies sestdien, 29.septembrī, kad plkst.10.00 foruma dalībvalstu pārstāvji ieradīsies  Dienas centrā „Kastanis” (Lomonosova iela 1/19, Rīga), kur plānots izstrādāt un apspriest senioru starptautiskās sadarbības Memorandu, kā arī iepazīties ar senioru dzīves apstākļiem dienas centrā.

No plkst.12:30-13:30 – foruma dalībnieki iepazīsies ar veselības aprūpes iespējām Rīgas 1. slimnīcā.

Plkst.14:00
• Tiks parakstīts Baltijas valstu senioru foruma „Dzīvo ar prieku” darbības Memorands.
• Foruma dalībniekus uzņems Rīgas aktīvo senioru alianse RASA – Merķeļa ielā 11.
• Paredzēts, ka senioru foruma viesi redzēs plašu Rīgas senioru radošo darbu izstādi
• Mārtiņa Dāboliņa akvareļu izstāde
• Piedalīsies svinīgā senioru alianses RASA karoga ienešanas ceremonijā
• Apkopos foruma izteiktos priekšlikumus un izstrādās turpmāko sadarbības plānu.
• Vairāk uzzinās par alianses RASA aktivitātēm, tostarp novērtēs alianses telpās  tikko ierīkoto, īpašo Sarunu istabu, kur seniori vajadzības gadījumā varēs saņemt ne tikai psihologa, psihiatra un citu medicīnas speciālistu konsultācijas, bet arī vienkārši, tautas valodā sakot, „izkratīt sirdi”.

Plašāka informācija –  mob.tālr. - 29579879
Rīgas aktīvo senioru alianses RASA valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties