#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rīgā spriedīs par Eiropas transporta koridoriem
, 2010. gada, 17.septembris, 2010

Šodien plkst.9 Rīgas domes sēžu zālē Eiropas Reģionu komitejas locekļi Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers un Francijas pilsētas Dinkerkas mērs Mišels Delabērs atklās semināru "Turpmākā TEN-T politika un transporta koridori Eiropā", informēja Rīgas pašvaldībā.

Eiropas transporta tīklu politika, kas sākta 1993.gadā, ir viena no nozīmīgākajām Eiropas Savienības (ES) politikām un būtisks faktors Eiropas integrācijas veicināšanā, savienojot dažādās ES teritorijas. Tādējādi tā aktīvi veicina Eiropas teritoriālo kohēziju, nostiprina iekšējo tirgu, ieviešot dzīvē personu un preču brīvas aprites principus, paaugstina ekonomikas konkurētspēju, sekmējot tirdzniecību starp dažādiem ES reģioniem un ar citām pasaules daļām. Visbeidzot, tā sniedz ieguldījumu cīņā pret klimata pārmaiņām, meklējot dažādu transporta veidu optimālu un ilgtspējīgu apvienojumu.

Seminārā piedalīsies Reģionu komitejas locekļi, Eiropas transporta tīklu politikas speciālisti, transporta un finanšu speciālisti. Plkst.12.15 domes Prezidija zālē notiks Šlesera un Delabēra preses konference.

"Tranzīts un transports ir viens no Latvijas ekonomikas pamatiem, tāpēc mums ir svarīgi piedalīties Eiropas kopējās politikas izstrādē par nākotnes tranzīta koridoriem starp Eiropas Savienību un NVS valstīm," norāda Šlesers.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties