#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rīgas konferencē ieskicēs jaunu NATO un drošības arhitektūru krīzes laikam
, 2009. gada, 22.oktobris, 2009

Laikā, kad lielu daļu pasaules valstu ir skārusi finanšu un ekonomiskā krīze un aizvien aktuālāki kļūst jautājumi par krīzes izaicinājumiem un to ietekmi uz drošības situāciju, Rīgā uz konferenci ieradīsies augsta līmeņa dažādu nozaru pārstāvji.

Konferences dalībnieku vidū būs valstu līderi, pasaules vadošie akadēmiķi, politiķi, starptautisko un nevalstisko organizāciju pārstāvji, komentētāji un žurnālisti, lai kopīgi apspriestu jautājumus par pārbaudījumiem transatlantiskajai sabiedrībai finanšu un ekonomiskās recesijas apstākļos.

Konferences dalībnieki diskutēs par ekonomiskajiem izaicinājumiem Baltijā, Melnās jūras reģiona un Ziemeļeiropas drošības jautājumiem, kā arī NATO jaunās Stratēģiskās koncepcijas izstrādi un galvenos jautājumus turpmākajā transatlantisko institūciju attīstībā. Vakara sesijā, kas balstīsies uz Chatham house principiem, diskusiju dalībnieki pārrunās reformas Eiropas Savienības (ES) gāzes tirgū un Ukrainas ārpolitikas virzību.
Plānots, ka konferencē piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves), Lietuvas prezidente Dalija Gribauskaite (Dalia Grybauskaitė), Luksemburgas Ministru prezidenta vietnieks un ārlietu un imigrācijas ministrs Žans Asselborns (Jean Asselborn), Latvijas aizsardzības ministrs Imants Lieģis, Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš, Lietuvas ārlietu ministrs Vigaudas Ušackas (Vygaudas Ušackas), ES Īpašais pārstāvis Dienvidkaukāzā Pīters Semnebijs (Peter Semneby), ASV Vācijas Māršala fonda direktors Kregs Kenedijs (Craig Kennedy) un citas augsti stāvošas personas.
Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Baltijas – Melnās jūras aliansi, Latvijas Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisiju. Konferenci atbalsta, ASV Vācijas Māršala fonds, Konrāda Adenauera Fonds, Sorosa fonds–Latvija, ASV vēstniecība Latvijā, NATO. Konferences laikā Mercedes-Benz automobiļus nodrošina SIA "Domenikss" Daimler AG ģenerālpārstāvis Latvijā.
Rīgas konference 2009 ir jau ceturtā augsta līmeņa starptautiskā konference par Eiropas un transatlantiskās sabiedrības drošības un ārpolitikas jautājumiem, tādējādi iezīmējot Latviju pasaules kartē kā starptautisko politikas ekspertu un diplomātu tikšanās vietu.
Sīkāka informācija ir pieejama Rīgas konferences mājas lapā - www.rigaconference.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties