#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rompejs: ES ir gatava palīdzēt, ja Grieķija to lūgs
, 2010. gada, 09.aprīlis, 2010

Eiropas Savienība (ES) ir gatava palīdzēt kopīgi ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF), ja Grieķija lūgs palīdzību atrisināt tās finanšu krīzi, piektdien paziņoja ES prezidents Hermans van Rompejs.

Laikā, kad Grieķija cenšas pārliecināt finanšu tirgus atbalstīt valsts izstrādāto budžeta deficīta samazināšanas plānu, Rompejs Eiropas lielākajiem laikrakstiem norādīja, ka eirozonas dalībvalstis ir gatavas nodrošināt finansiālu palīdzību.

"Grieķijas valdība ir drosmīga un labo pagātnes kļūdas. Mēs būtu gatavi iejaukties, ja Grieķija to lūgtu," Rompejs sacīja intervētājiem no laikrakstiem "Le Monde", "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "El Pais" un "De Standaard". "Šis palīdzības plāns būs uzticams tikai tad, kad tas tiks īstenots." Viņš piebilda, ka aprīļa vidū gaidāmā eirozonas valstu finanšu ministru sanāksme palīdzēs atrisināt visas nenokārtotās problēmas.

Jau ziņots, ka procentu likme Grieķijas emitētajām desmit gadu obligācijām ceturtdien pieauga līdz 7,5%, reģistrējot augstāko līmeni, kopš valsts ieviesa eiro 2001.gadā, un tas galvenokārt skaidrojams ar bažām, ka Atēnas varētu nebūt spējīgas atmaksāt savas parādsaistības.

Procentu likme piektdien nedaudz samazinājusies, taču vēl joprojām saglabājas ļoti augsta. Grieķijai līdz nākamajam mēnesim nepieciešams iegūt aptuveni 11,5 miljardus dolāru (8,08 miljardus latu), lai apmaksātu daļu parādsaistību, tomēr finanšu tirgi vēl joprojām skeptiski noraugās uz Atēnu spēju šogad samazināt budžeta deficītu par četriem procentpunktiem. Grieķijas parādsaistības sasniegušas 300 miljardus eiro (210,8 miljardus latu), bet budžeta deficīts pieaudzis līdz 12,7% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Savukārt martā nogalē Eiropas līderi vienojās nodrošināt ES un SVF finansējumu Grieķijai, ja tā nespēs iegūt pietiekami lētu aizdevumu finanšu tirgos.


Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties