#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rosina apsvērt ES budžeta atbalstu aviokompānijām
, 2010. gada, 20.aprīlis, 2010

Eiropas Parlamenta politiskās grupas otrdien atzinīgi novērtēja ES dalībvalstu lēmumu daļēji atvērt lidojumiem Eiropas debesis. Debatēs par vulkāna pelnu mākoņa izraisīto gaisa satiksmes pārtraukumu Eiropas Tautas partijas grupa vērsa uzmanību uz ekonomiskajam sekām un rosināja apsvērt ES budžeta atbalstu aviolīnijām. Sociālistu un demokrātu alianse, liberāļu un demokrātu apvienība un Zaļie savukārt norādīja, ka krīze parādījusi nepieciešamību attīstīt Eiropā dzelzceļa tīklus.

ES Padomes vārdā Spānijas Valsts sekretārs ES jautājumos Diego LÓPEZ GARRIDO atzina, ka situācija pārvērtusies par negaidītu un nopietnu krīzi. Lai gan ES pilnvaras šajā jomā ir ierobežotas, tā tomēr sniegusi koordinētu un dinamisku atbildi. Pirmdienas rītā visi ES transporta ministri tikās videokonferencē un vienbalsīgi atbalstīja Eirokontroles ieteikumu ik pēc sešām stundām izvērtēt gaisa kvalitāti un sniegt dalībvalstīm informāciju par drošu gaisa koridoru atvēršanu, sākot no šodienas, 20.aprīļa. Paredzēts izveidot trīs gaisa zonas: lidojumiem aizliegto telpu virs pelnu mākoņa, atvērto zonu, un "starpzonu" ar daļēju piesārņojumu, kur lidošana būtu atļauta, ievērojot stingru piesardzību.

ES transporta komisārs Siim KALLAS uzsvēra: "Drošība ir pirmajā vietā, un šeit nevar būt runas par kompromisiem." Komisārs norādīja, ka Eiropas Komisijas pilnvaras šajā jomā ir ierobežotas, un lēmums slēgt gaisa satiksmi tika pieņemts valstu starpā, balsoties uz neatkarīgu ekspertu vērtējumu. Komisārs vienlaikus aicināja efektīvāk īstenot tiesību aktus par Eiropas vienotajām debesīm un ES prasības par pasažieru tiesībām.

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties