#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rosina palielināt finansējumu plūdos cietušajiem Pakistānā līdz 70 miljoniem eiro
, 2010. gada, 18.augusts, 2010

Reaģējot uz humāno krīzi, kas kļūst aizvien smagāka, Starptautiskās sadarbības, humānās palīdzības un reaģēšanas krīzes situācijās komisāre Kristalīna Georgijeva šodien paziņoja, ka Komisija mobilizēs 30 miljonus eiro steidzamas tūlītējas palīdzības sniegšanai. Ar šo jaunāko finansējumu kopējā humānā atbalsta līdzekļu summa, ko Komisija piešķīrusi, lai palīdzētu plūdos cietušajiem iedzīvotājiem, sasniegs 70 miljonus eiro. Komisāre Georgijeva 23. augustā dosies uz plūdu skarto apgabalu Pakistānā un tiksies ar iestāžu pārstāvjiem un humānās palīdzības speciālistiem, kā arī ar plūdos cietušajiem cilvēkiem.”

Komisāre Georgijeva teica: „Plūdi Pakistānā radījuši milzīgus postījumus, kā rezultātā cieš miljoniem cilvēku. Tiks izmantoti papildu līdzekļi, lai pastiprinātu humānās palīdzības darbības, ko veic Eiropas Komisijas humānās palīdzības partneri. Komisijas humānās palīdzības speciālisti arī aktīvi darbojas Pakistānā plūdu skartajā teritorijā. Viņi strādā kopā ar mūsu partneriem, nodrošinot, ka līdzekļi tiek izmantoti iespējami efektīvākajā veidā, lai palīdzētu šo postošo plūdu izmisušajiem upuriem.”

No 31. jūlija Eiropas Komisija Pakistānā plūdos cietušajiem ir sniegusi humāno palīdzību 40 miljonu eiro apmērā. Komisija pēdējos divpadsmit mēnešos, neskaitot šodienas paziņojumā pieprasīto summu, kopumā ir sniegusi 111,25 miljonus eiro humānās palīdzības jomā Pakistānā cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība.

Komisijas humānās palīdzības un civilās aizsardzības dienests (ECHO) ir izveidojis atbalsta biroju Islamabadā. Šī dienesta speciālisti seko līdzi humānās situācijas attīstībai un uzrauga, kā tiek izmantoti Komisijas piešķirtie atbalsta līdzekļi.

Komisijas finansētos humānās palīdzības projektus īsteno nevalstiskas atbalsta organizācijas, specializētas ANO aģentūras un Sarkanā Pusmēness kustības dalībnieki. Pasākumu ietvaros tiek nodrošināta veselības aprūpe, pārtika, ūdens, ūdensapgāde, (ārkārtas) patvērums, nepārtikas priekšmeti (segas, plastmasas paliktņi, higiēnas piederumu komplekti, virtuves piederumi, u.c.), psiholoģiskā palīdzība, saziņa ārkārtas situācijās, iztikas līdzekļu atbalsts un aizsardzība.

Palīdzības partnerorganizācijas, kuras ir saņēmušas līdzekļus vai patlaban saņem neatliekamu atbalstu, ir Acted, ActionAid, Concern, Cordaid, Danish Church Aid, Hope87, International Catholic Migration Commission (ICMC), Starptautiskā migrācijas organizācija (SMO), Starptautiskā Glābšanas komiteja (IRC), Merlin, Oxfam un Save the Children.

ES rīcības programma civilās aizsardzības jomā
ES rīcības programma civilās aizsardzības jomā sāka darboties 6. augustā. ECHO ģenerāldirektorāta Uzraudzības un informācijas centrs (MIC) sazinās ar 31 valsti, kas piedalās minētajā programmā, no kurām vairākas valstis Pakistānai sniedz palīdzību natūrā (piemēram, ūdens attīrīšanas vienības, arkārtas veselības aprūpes komplektus, teltis, elektrības ražošanas ģeneratorus). Par MIC sadarbības koordināciju atbild ECHO birojs Islamabadā, lai atvieglotu ES palīdzību civilās aizsardzības jomā un sadarbotos ar ANO sistēmu.

Papildu informācija: http://ec.europa.eu/echo/index_en.htm

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties