#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Saeimā notiks seminārs par Eiropas pilsoņu iniciatīvu
, 2009. gada, 04.decembris, 2009

Saeima aicina nevalstiskās organizācijas un citus interesentus 11.decembrī piedalīties seminārā par Eiropas Savienības Lisabonas līgumā paredzēto iespēju ES pilsoņiem nākt klajā ar ES likumdošanas iniciatīvām.

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir tiešās demokrātijas rīks, ko pirmo reizi Eiropas Savienības ES) vēsturē ievieš Lisabonas līgums un kas piešķir ES pilsoņiem iespēju ierosināt ES tiesību aktus.

Lai apzinātu ES iedzīvotāju viedokli par Eiropas pilsoņu iniciatīvas praktisko ieviešanu, Eiropas Komisija ir uzsākusi konsultāciju procesu, aicinot ES iedzīvotājus paust viedokli līdz 2010.gada 31.janvārim.

Ārlietu ministrijas, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pārstāvji iepazīstinās ar Eiropas pilsoņu iniciatīvu un informēs par iespējām sniegt viedokli par tās praktiskās ieviešanas elementiem.

Seminārā aicināti piedalīties sociālie partneri, biedrības un nodibinājumi, kā arī ikviens interesents, kas ir gatavs tieši piedalīties ES politikas veidošanā.

Seminārs tiek organizēts sadarbojoties Saeimai, Ārlietu ministrijai un Sabiedriskās politikas centram "Providus".  Semināru atklās Saeimas priekšsēdētājs G.Daudze.

Plašākai informācijai lūdzam skatīt semināra programmu. http://www.saeima.lv/pages/aktualitates.jsp?page=saeimas-zinas&id=15691

Par dalību lūdzu informēt līdz š.g. 10.decembrim, rakstot uz girts.ostrovskis@saeima.lv

Ziņa sagatavota pēc Saeimas materiāliem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties