#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Saeimas Eiropas lietu komisija vienojas par sadarbību ar NVO
, 2010. gada, 05.maijs, 2010

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle (PS) un nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji šodien tikšanās laikā vienojās par padziļinātu sadarbību, formulējot Latvijas nostāju par Eiropas Savienības (ES) ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem.

"Pieņemot ar ES saistītus lēmumus, ļoti būtiska ir tieši nevalstisko organizāciju loma. Savlaicīgi iesaistot sociālos partnerus, varam precīzāk definēt un aizstāvēt Latvijas nacionālās intereses būtiskos ES dienaskārtības jautājumos," norāda Paegle. Tikšanās laikā komisijas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Eiropas lietu komisijas sēdes ir atklātas un izskatāmajos jautājumos ieinteresētie NVO pārstāvji var tās brīvi apmeklēt. "Izskatot Latvijas nostāju par ES ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem, komisijas deputāti vienmēr īpašu uzmanību pievērš tam, lai to sagatavošanas gaitā ministrijas būtu konsultējušās ar nevalstiskajām organizācijām un ņēmušas vērā to viedokli," uzsvēra Paegle. Turklāt atšķirībā no citām ES dalībvalstīm, kur parlamentu Eiropas lietu komisiju viedokļiem nereti ir tikai konsultatīvs raksturs, Saeimas Eiropas lietu komisijas viedoklis Ministru kabinetam ir saistošs.

Komisijas priekšsēdētāja un NVO pārstāvji vienojās paplašināt Saeimas Eiropas lietu komisijas interneta mājaslapā pieejamo komisijas darbakārtību. Puses bija vienisprātis, ka internetā iekļaujama papildu informācija par izskatāmajiem jautājumiem, lai NVO pārstāvji savlaicīgi varētu uzzināt par tiem interesējošiem jautājumiem un lemt par savu dalību komisijas sēdēs.

Uz tikšanos ar Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju bija ieradušies pārstāvji no Latvijas Pilsoniskās alianses, Rīgas Samariešu biedrības, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Lauku foruma, Eiropas kustības Latvijā un sabiedriskās politikas centra "Providus".

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties