#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Sāk apspriest Pamatnolīgumu starp ES un Korejas Republiku
, 2010. gada, 02.septembris, 2010

Saeima nodevusi apspriešanai komisijās likumprojektu par Pamatnolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Korejas Republiku, no otras puses.

Likumprojekts paredz apstiprināt pamatnolīgumu, kas veidos jaunu un visaptverošu līgumisko pamatu ES attiecībām ar Koreju. Pamatnolīgums tika parakstīts 2010.gada 10.maijā Briselē. Latvijas Republikas valdības vārdā Pamatnolīgumu parakstīja ārlietu ministrs Aivis Ronis. Dokumenta mērķis ir stiprināt ES un Korejas divpusējo dialogu, nostiprināt ES pozīcijas Tālo Austrumu reģionā.

Pamatnolīgums ir balstīts uz daudziem abām pusēm kopīgiem principiem un vērtībām, un tas ietver normas par sadarbību ekonomikā, tieslietās, drošības jomā, klimata izmaiņās, enerģētikas drošībā, masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanā, cīņā pret starptautisko terorismu, kā arī jautājumos par strukturālajām izmaiņām pasaules ekonomikā. Pamatnolīgums būs pirmais šāda veida līgumiskais instruments, ko ES noslēgs ar kādu no attīstītajām valstīm.

Politiskās attiecības starp ES un Koreju tiek veidotas, pamatojoties uz kopīgām vērtībām un apzinoties atbildību globālu problēmu risināšanā. Pēdējā dekādē Koreja ir uzņēmusies aizvien lielāku lomu starptautisko problēmu risināšanā, kas atbilst tās ekonomiskajam svaram (piemēram, 2009.gadā Koreja kļuva par OECD Attīstības palīdzības komitejas locekli, 2009.gadā Korejas oficiālā attīstības palīdzība bija 900 miljoni ASV dolāru).

ES un Korejas politiskās sadarbības mērķis ir veicināt abu pušu efektīvāku risinājumu globālajām problēmām, stiprināt tirdzniecību un investīcijas, lai sekmētu nodarbinātību un izaugsmi abos reģionos. 2008.gadā ES preču eksports uz Koreju bija 25,6 miljardi eiro, bet imports no Korejas - 39,4 miljardi eiro. Laika posmā no 2004. līdz 2008. gadam ES un Korejas tirdzniecības apgrozījums pieauga par vidēji 7,5% gadā.

ES ir lielākais ārvalstu investors Korejā kopš 1962.gada. ES investīciju plūsma uz Koreju 2007.gadā bija 1,7 miljardi eiro, no Korejas uz ES - 0,3 miljardi eiro. Nolīgumā paredzēto saistību izpildi koordinēs Ārlietu ministrija.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties