#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Sāksies ES-Krievijas samits
, 2010. gada, 31.maijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) un Krievijas līderi pirmdien tiksies Rostovā pie Donas, lai pārrunātu savstarpējās attiecības un mēģinātu stiprināt ekonomisko sadarbību.

Divu dienu apspriede būs pirmais samits Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva un ES prezidenta Hermana van Rompeja vadībā. Eiropas valstu saimi 25.Krievijas-ES samitā pārstāvēs arī prezidējošās valsts Spānijas premjerministrs Hosē Luiss Rodrigess Sapatero un Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu.

Tikšanās laikā abas puses cer nogludināt nesaskaņas tirdzniecības un vīzu jautājumā, kā arī pārrunāt ES bažas par atkarību no Krievijas enerģijas piegādēm. Sarunu galvenais uzdevums "būs turpināt dialogu par iespējām atteikties no vīzu ierobežojumiem, kam ir negatīva ietekme uz visiem Krievijas-ES sadarbības aspektiem," ziņu aģentūrai "ITAR-TASS" atklāja informācijas avots Kremlī. Tādējādi diskusijām būtu jākoncentrējas uz "konkrētas vienošanās uzmetumu vīzu režīma atcelšanai."

Maskava jau ilgu laiku cenšas panākt bezvīzu režīmu saviem pilsoņiem, turklāt Kremlis cer uz ES palīdzību Krievijas ekonomikas modernizēšanā, cenšoties mazināt atkarību no gāzes un naftas eksporta. "Mēs esam stiprinājuši stratēģisko partnerību ar Eiropas Savienību un veicinājuši modernizācijas aliansi starp Krieviju un ES," izdevumam "Revue Defense Nationale" raksta Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties