#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Serbija vēl šogad sola pieteikties dalībai ES
, 2009. gada, 06.novembris, 2009

"Mēs uzskatam, ka ir izveidots pamats, lai iesniegtu pieteikumu dalībai ES. Mums ir nopietna apņēmība to izdarīt vēl pirms gada beigām," pēc tikšanās ar ES paplašināšanās komisāru izteicies Serbijas Ārlietu ministrs Vuks Jeremičs.

Savukārt ES komisārs Oli Rēns norādīja - Serbijai vispirms ir jāapliecina, ka tā pilnā mērā sadarbojas ar Hāgas tribunālu, kas izmeklē bijušajā Dienvidslāvijā pastrādātos kara noziegumus.

"Serbijas pilna apmēra sadarbība ar ICTY (Starptautisko kriminālnoziegumu tribunālu bijušajai Dienvidslāvijai) ir obligāts priekšnosacījums, lai virzītos uz priekšu ES iestāšanās sarunu ceļā," norādīja komisārs.

Rēns pauda pārliecību, ka Serbijas sadarbība ir laba, tomēr viņš vēl gaida ziņojumu no tribunāla virsprokurora Serža Brammerca.

Serbija izpelnījās starptautiskās sabiedrības uzslavas, kad tā arestēja bijušo Bosnijas serbu līderi Radovanu Karadžiču un nodeva viņu Hāgas tribunālam.

Tomēr diplomāti norāda - novērtējums, ka Serbija ar tribunālu sadarbojas pilnā mērā, netiks sniegts līdz brīdim, kad būs notverts Bosnijas serbu armijas komandieris Ratko Mladičs.

No bijušajām Dienvidslāvijas republikām vienīgi Slovēnija ir pievienojusies ES. Horvātija cer pabeigt iestāšanās sarunas 2010.gadā un iestāties 2012.gadā.

Kad Serbija iesniegs dalības pieteikumu, Brisele to atzīs par oficiālu kandidātvalsti.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties