#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Siguldas pašvaldības bērnudārzs svin Spāru svētkus
, 2010. gada, 26.jūlijs, 2010

16. jūlijā Spāru svētkus svinēja Siguldas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde Nurmižu ielā 31.

Pirms ielūkoties topošās izglītības iestādes telpās, SIA "Merks" tehniskās nodaļas Projektēšanas un projekta attīstības nodaļas vadītāja Kristīna Skalberga klātesošos informēja, kā tiks iekārtota bērnudārza teritorija, kur atradīsies galvenie ieejas vārti, centrālais laukums, karoga masts, puķudobe, eglīte Ziemassvētku svinībām un ēkas galvenās ieejas durvis, kas vaļā vērsies tikai svinīgu pasākumu reizēs, jo ikdienā audzēkņi, vecāki un darbinieki iestādē nokļūs pa tā saucamajām "mazajām" durvīm.

Bērnudārza teritorijā izvietosies sešas nojumītes un trīs rotaļu laukumi – viens uz divām grupiņām, kā arī sporta laukums. Projektētāji padomājuši arī par mazo audzēkņu drošību pie spēļu laukumiem, to tuvumā netiks dēstītas krāšņi ziedošās un dzelkšņainās vilkābeles, kas izvēlētas teritorijas apzaļumošanai.

Jaunuzceltās ēkas iekšpusē pagaidām vērojamas plašas telpas, kurās jau tuvākajā laikā tiks uzsākta starpsienu izbūve, kā rezultātā veidosies gari gaiteņi, virtuves komplekss, ēdamzāle, garderobes telpas, sporta nodarbību telpa, sanitārie mezgli un guļamtelpas, apvienotas ar rotaļu un nodarbību telpām, mazā un lielā zāle svinīgu pasākumu norisei u. c.

"Sācies darba otrais cikls, kad ietērpjam ārējo čaulu. Nākamajā nedēļā plānots uzsākt starpsienu izbūvi, apdares darbus un jumta seguma ieklāšanu. Uz šo brīdi pabeigtas būvēt ēkas nesošās konstrukcijas, izņemot siltumtrasi, izbūvēti visi ārējie tīkli, ēkā iemūrēti apmēram 550 m3 gāzbetona bloku, iebetonēts 220 m3 betona un uzbūvēts pārsegums 1400 m2 platībā. Pašlaik norit grīdas betonēšana, tiek izbūvēti logi, ierīkotas inženierkomunikācijas un veikta bērnudārza teritorijas labiekārtošana. Paldies pasūtītājam par sadarbību un jautājumu konstruktīvu risināšanu, kas noritēja ļoti augstā līmenī un ātri. Pateicoties būvniecībā iesaistītajām firmām, celtniecība notiek saskaņā ar grafiku, ko esam apsolījuši Siguldas novada Domei, un mums nav šaubu par to, ka objekts tiks nodots paredzētajā laikā," par būvniecības gaitu informēja SIA "Merks" projekta vadītājs Artis Petrovskis.

"Būvniekiem Spāru svētki ir vieni no lielākajiem svētkiem: tas ir brīdis, kad pasūtītājs redz ēku tādā izmērā un apjomā, kāda tā būs rezultātā. Zinu, ka labas izjūtas ir arī bērnudārza nākamajai saimniecei, kura uz ēku nolūkojas vai ik dienu un arī iegriežas to apraudzīt. Ja labi jutīsies saimniece, tad labi jutīsies arī bērni, kas arī ir mūsu galvenais mērķis. Paldies visiem klātesošajiem, kas jebkādā veidā pielikuši savu roku, lai bērnudārzs taptu. Paldies arī preses pārstāvjiem, kas seko līdzi būvniecības norisei un par to informē Siguldas novada iedzīvotājus," ar būvnieku un preses darbu gandarīts bija Jānis Zilvers, Siguldas novada Domes priekšsēdētāja vietnieks.

RAA jau iepriekš rakstīja, ka pamatakmens iemūrēšana jaunajam Siguldas novada pašvaldības bērnudārzam notika 25. maijā. Divstāvu ēkā paredzētas telpas sešām bērnudārza grupām – divas grupiņas bērniem vecumā līdz 3 gadiem un četras grupiņas bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem, kopumā 128 Siguldas novada bērniem.

Saskaņā ar Siguldas novada Domes noslēgto līgumu projektēšanas un būvniecības darbus veic būvuzņēmums SIA "Merks", ar kuru līgumu par pirmsskolas izglītības iestādes projektēšanu Siguldas novada Dome slēdza 2009. gada 28. aprīlī, savukārt līgums par būvniecības darbiem tika noslēgts 2010. gada 19. janvārī. Projekta kopējās izmaksas ir 897 586 lati, tostarp Siguldas novada Domes izmaksas ir 134 639 lati jeb 15 %, bet Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansiālais atbalsts ir 762 947 lati jeb 85 %.

Avots: Silvija Lapiņa, www.aprinkis.lv

Foto: www.aprinkis.lv, www.adazi.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties