#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Sirds veselības dienā "Mēness aptiekās" bez maksas varēs noteikt holesterīna līmeni
, 2010. gada, 10.septembris, 2010

29.septembrī ir Vispasaules sirds diena un "Mēness aptieka" saviem klientiem šajā dienā piedāvā iespēju noteikt sava holesterīna līmeni bez maksas.

Visu mēnesi "Mēness aptiekas" klienti daļā aptieku tiek aicināti pārbaudīt savu holesterīna līmeni. Veicot holesterīna vai asinsspiediena mērījumus Veselības kartes un Bonum Medicorum kartes lietotāji saņems kuponu, kas dos iespēju apmeklēt kardiologu par samazinātu cenu tajos medicīnas centros Rīgā un Daugavpilī, kuri atbalsta šo akciju.
Kas ir holesterīns?
Holesterīns ir lipīds, kas tiek ražots aknās, kā arī nelielā daudzumā nonāk organismā ar noteiktiem produktiem: treknu gaļu, olas dzeltenumu, jūras produktiem, sviestu un citiem produktiem.
Lipīdi asinīs neizšķīst, lai nonāktu ar asins plūsmu šūnās, tam vajadzīgs "pārnesējs". Pārnesēju lomu pilda lipoproteīni (olbaltumvielu (proteīnu) un tauku savienojums). Ir augsta un zema blīvuma lipoproteīni. Uz asinsvadu iekšējām sieniņām paliek zema blīvuma lipoproteīns. Tas ir "sliktais" holesterīns, tas veido aterosklerotiskas plātnītes, kuru dēļ asinis arvien sliktāk apgādā sirds muskuli ar skābekli un barības vielām. Augsta blīvuma lipoproteīns ir "labais" holesterīns. Tas piedalās šūnu uzbūvē, hormonu un D vitamīna sintēzē. Aknas no "labā" holesterīna ražo žultsskābes, kas palīdz tievajās zarnās pārstrādāt taukus. "Labais" holesterīns no šūnām izvada "slikto" holesterīnu. Kopējais holesterīns ir "labā" un "sliktā" holesterīna summa.
Kā var pārbaudīt holesterīna līmeni?
Pārbaudīt holesterīnu var ar ekspresdiagnostikas palīdzību, kuru veic aptiekās ar mikroelektroniskās ierīces palīdzību. Uz testera tiek uzpilināts piliens asiņu un pēc 3 minūtēm aparāts uz etvijas izmēra ekrāna sniedz rezultātu. Kopējā holesterīna līmenis asinīs nedrīkst pārsniegt 5mmol/l. Ja skaitļi ir lielāki, vēlams papildus veikt lipīdu profila analīzes laboratorijā.
LETA/ Nozare
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties