#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Skaidrība par eirokomisāra portfeli Piebalgam varētu būt decembrī
, 2009. gada, 15.novembris, 2009

Skaidrība par eirokomisāra portfeli Andrim Piebalgam varētu būt decembrī, tā prognozē Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

Premjers uzsvēra, ka Latvijas nostāja nav mainījusies un jau ir paziņots, ka mūsu valsti interesējošie portfeļi ir enerģētika, transports, reģionālā attīstība, kurām klāt nākusi versija par lauksaimniecību, kas arī varētu būt labs un Latvijai izdevīgs portfelis.

Valdība vadītājs atzina, ka iepriekšējās sarunās topošais Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu esot norādījis uz iespēju, ka tie komisāri, kas turpina darbu komisijā, varētu tikt rotēti, nesaglabājot līdzšinējos posteņus.

Pēc Dombrovska domām, skaidrība par portfeļu sadalījumu varētu būt jau decembrī, jo Eiropas Komisijā amatu sadale netiks virzīta līdz tam brīdim, kamēr nebūs skaidrības par Eiropas Savienības augsto pārstāvi ārlietās, par kuru vienošanās varētu tikt panākta 19.novembrī plānotajā Eiropadomē. Ja būs vienošanās par šo jautājumu, Barrozu varēs ķerties klāt pie komisijas sastāva veidošanas.

Jau ziņojām, ka valdība iepriekš oficiāli atbalstīja lēmumu atkārtoti virzīt pašreizējā Eiropas Savienības enerģētikas komisāra Andra Piebalga kandidatūru jaunās Eiropas Komisijas locekļa amatam.

Pašreizējās Eiropas Komisijas pilnvaru laiks beidzās 2009.gada 31.oktobrī.

Ziņu aģentūra LETA/Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties