#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
"Skonto būvei" ir vērienīgi paplašināšanās plāni ārvalstīs
, 2010. gada, 02.septembris, 2010

Būvniecības uzņēmums SIA "Skonto būve" iecerējis būvēt stikloto alumīnija konstrukciju rūpnīcu Apvienotajos Arābu Emirātos, uzņēmumam ir vērienīgas ieceres paplašināt darbību arī citās valstīs, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "Skonto būves" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

Pēdējā mēneša laikā "Skonto būve" masu medijos izvietojusi daudzus sludinājumus, kuros sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos tiek meklēti jauni vadošie darbinieki, norādot, ka darbs būs saistīts ar komandējumiem uz ārzemēm.

"Bija viens periods, kad uzņēmums nepaplašinājās, tā bija 2009.gada pirmā puse. Pašlaik uzņēmums strādā pie vairākiem projektiem gan tepat Latvijā, gan arī ir saņemti piedāvājumi veikt būvniecību gan Norvēģijā, gan eksotiskākās valstīs, tāpēc mums ir nepieciešami speciālisti ar specifiskāku valodu, piemēram, norvēģu valodas, zināšanām un specifiskāku darbu pieredzi. Tāpēc arī tiek meklēti jauni darbinieki," sacīja Rāvis.

Par piedāvājumiem būvēt ārvalstīs Rāvis atturas sniegt plašākus komentārus, jo, "tāpat kā Latvijā, arī šajās valstīs ir milzīga konkurence un jaunus konkurentus tur neviens ar atplestām rokām negaida". "Tad, kad mēs sāksim šos objektus būvēt, arī sekos plašāka informācija. Pašlaik "Skonto būve" piedalās konkursos par šo objektu būvniecību," skaidro Rāvis.

Presē publicētajos sludinājumos tiek meklēts arī stikloto alumīnija konstrukciju rūpnīcas vadītājs Apvienotajos Arābu Emirātos. "Neko daudz par šo projektu pagaidām nevaru teikt, tikai to, ka, iespējams, tā būs mūsu rūpnīca kopā ar vietējo partneri. Ir ieplānots nopirkt esošu stikloto alumīnija konstrukciju rūpnīcu un pārbūvēt to, palielinot ražošanas jaudas. Produkciju ieplānots ražot vietējam arābu valstu tirgum. Ja viss notiks bez aizķeršanās, tad jauno rūpnīcu Emirātos varētu sākt būvēt nākamā gada sākumā," prognozēja Rāvis.

Pašlaik uzņēmuma galvenais būvniecības tirgus ir Latvijā, bet 2009.gadā "Skonto būve" nopietni strādāja pie tā, lai varētu veikt darbus arī ārzemēs. "Pētām tirgu, meklējam iespējas, bet pieejam tam ļoti uzmanīgi, jo "Skonto būve" ir ģenerāluzņēmējs un strādāt ārzemēs kā ģenerāluzņēmējam ir liels izaicinājums, liels risks un liela atbildība. 2010.gadā uzņēmums ārzemēs nav strādājis, lai gan uzmanīgi vērtējam visus esošos piedāvājumus. Domāju, ka 2011.gadā varētu izdoties saņemt pasūtījumus kā ģenerāluzņēmējam arī ārzemēs," skaidroja Rāvis.

Savukārt ēku karkasu un betona konstrukciju ražošanas uzņēmums "Baltijas betons", kas ir saistīts ar "Skonto būvi", jau 2011.gadā 90% no darbu apjoma veiks ārvalstu tirgos, pārsvarā Ziemeļvalstīs.

Arī Latvijā ir ieplānoti vairāki citi objekti, kuru būvniecību veiks "Skonto būve". "Piemēram, būvēsim metālapstrādes rūpnīcu privātiem investoriem. Pašlaik atrodamies rūpnīcas būvniecības līguma parakstīšanas stadijā, tāpēc vairāk informācijas par šo rūpnīcu varēs atklāt pēc līguma parakstīšanas. Nākamgad Ķīpsalā ir plānots būvēt jauno "Skonto būves" biroju ēku, kā arī vienu 40 dzīvokļu dzīvojamo ēku," sacīja Rāvis.

SIA "Skonto būve" darbību sāka 1995.gadā un ir viens no lielākajiem Latvijas būvniecības uzņēmumiem.

Uzņēmuma konsolidētā peļņa 2009.gadā bija 6,97 miljoni latu, 2008.gadā peļņa bija 3,76 miljoni latu, bet 2007.gadā - 11,31 miljons latu.

"Skonto būves" konsolidētais apgrozījums 2009.gadā bija 78,3 miljoni latu, bet 2008.gadā tas bija 61,5 miljoni latu.

SIA "Skonto būve" mātesuzņēmuma peļņa pieaugusi par 2% - no 4,24 miljoniem latu 2008.gadā līdz 4,32 miljoniem latu 2009.gadā. Uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 78,26 miljoni latu, kas ir par 29,4% vairāk nekā 2008.gadā, kad šis rādītājs bija 60,48 miljoni latu.

Biznesa žurnāla "Kapitāls", "IBS Prudentia" un Rīgas Fondu biržas 2009.gada pētījumā "101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums" "Skonto būve" ar uzņēmuma vērtību 28,73 miljoni latu ierindojas 57.vietā.

"Skonto būves" īpašnieki ir Guntis Rāvis (70%) un Ivars Millers (30%). Foto - Guntis Rāvis.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties