#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Slovākija atsakās no dalības ES un SVF veiktajā Grieķijas kreditēšanā
, 2010. gada, 12.augusts, 2010

Slovākijas parlaments, balsojot trešdien, atteicās no dalības Grieķijas kreditēšanā, ko apņēmies īstenot Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) un Eiropas Savienība (ES).

Slovākijas centriski labējā valdība, kuru atbalstīja 79 no 150 parlamenta deputātiem, nobalsoja pret to, ka valsts piedalās Grieķijas kreditēšanā - tai kopumā starptautiskie aizdevēji solījuši 110 miljardus eiro (77 miljardus latu), un Slovākijai vajadzētu piedalīties ar 800 miljoniem eiro.

Ar šo balsojumu parlamentārieši atcēla iepriekšējās kreiso valdības lēmumu. Parlaments arī apstiprināja pamata vienošanos par Eiropas Savienības 440 miljardu eiro lielā aizdevuma mehānismu, kas tika izveidots pēc Grieķijas kredītkrīzes, lai atbalstītu valstis, kurām ir nepieciešama palīdzība.

Tomēr Slovākija, kuras daļa fondā būtu 4,4 miljardus eiro liela, brīdināja, ka atbalstīs maksājumus vienīgi tad, ja "ES būtiski nostiprinās Stabilitātes un izaugsmes paktu (vienotās eiro valūtas fondu) un tā ieviešanu". Slovākija aicina izveidot "skaidru vadīta defolta mehānismu valstīm, kas konsekventi īsteno bezatbildīgu fiskālo politiku", teikts likumprojektā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties