#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Šodien atklāj gleznu izstādi "100 VATI"
, 2009. gada, 01.decembris, 2009

Šodien, 1. decembrī plkst. 16:00 Eiropas Savienības mājas 2. stāvā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā) atklās J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu glezniecības darbu izstādi „100 VATI”.

Latvijas vidējā profesionālā mākslas izglītības iestāde Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola (JRRMV), balstoties akadēmiskajās mākslas tradīcijās, aizvien dzīvi sekojusi līdzi katra laikmeta tendencēm. JRRMV audzēkņi, tiek motivēti veidot mūsdienīgu skatījumu uz mākslas pasauli, un, pasniedzēju mudināti, savos mākslas darbos iedzīvina un radoši apspēlē šī laika aktualitātes.

Izstādes idejas pamatā ir Eiropas Savienības (ES) pieņemtā regula. Tā paredz, ka no 2009.gada septembra līdz 2012.gadam pakāpeniski no ES tirgus tiks izņemtas tradicionālās kvēldiega spuldzītes, aizstājot tās ar modernām enerģiju taupošām spuldzēm. Taču kvēlspuldžu mājīgais siltums un tik pierastais un reizē unikālais dizains mūs ir priecējis jau kopš 1879. gada, kad Tomass Edisons patentēja pirmo praktisko kvēlspuldzi.

Tāpēc, kā slavinājumu un piemiņu šim īpašajam izgudrojumam, JRRMV audzēkņi savos mākslas darbos pauž savu attieksmi, redzējumu un kritiku par ES pieņemtajiem noteikumiem.
 
Izstādes apmeklējums ir bez maksas un to būs iespējams apskatīt līdz š.g. 21. decembrim.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Foto: Chance Agrella

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties