#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Šodien notiks jauniešu tiešsaistes diskusija ar ES izglītības komisāri
, 2010. gada, 17.septembris, 2010

Šodien Rīgā, Eiropas Savienības (ES) mājā, jaunatnes organizāciju pārstāvji piedalīsies tiešsaistes diskusijā par Eiropas Komisijas (EK) iniciatīvu "Jaunatne kustībā" ar ES izglītības komisāri Andrulu Vasiliu, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecība Latvijā.

ES izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Vasiliu no plkst.16 līdz 17 tiešsaistē piedalīsies sarunā ar jauniešiem par iniciatīvu "Jaunatne kustībā", un tajās varēs piedalīties arī jebkurš cits jaunietis, sūtot savus jautājumus jebkurā ES valodā uz e-pastu "EAC-YOM@ec.europa.eu".

"EK sāk iniciatīvu "Jaunatne kustībā", lai risinātu problēmas, ar kurām jaunieši saskaras izglītībā, apmācībā un nodarbinātībā. Tas ir pasākumu kopums, kas palīdzēs izglītības sistēmām nodrošināt vajadzīgās prasmes, uzlabos augstākās izglītības rezultātus, iedrošinās jauniešus studēt un mācīties ārvalstīs un atvieglos jauniešu pāreju uz darba tirgu", skaidro komisāre Vasiliu.

Latvijā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir aicinājusi piedalīties videodiskusijā jaunatnes organizācijas, jauniešu centrus un jaunatnes lietu koordinatorus. "Īstenojot ES pamatiniciatīvas "Jaunatne kustībā" mērķi - paaugstināt izglītības sistēmas darbības rādītājus un vairot Eiropas augstākās izglītības starptautisko pievilcību -, IZM turpinās jau sāktās pārmaiņas visās izglītības pakāpēs, kuru uzdevums ir nodrošināt gudru, ilgtspējīgu un integrējošu valsts un cilvēku izaugsmi, vairojot Latvijas konkurētspēju Eiropā un pasaulē," uzsver IZM valsts sekretāra vietniece nozares politikas jautājumos Kristīne Vāgnere.

"Jaunatne kustībā" ir ES jaunās stratēģijas "Eiropa 2020" daļa, un ar to jāsasniedz galvenie mērķi - līdz 2020.gadam samazināt skolu pametušo skaitu no 15% līdz 10%, kā arī līdz 40% palielināt to iedzīvotāju skaitu vecumā no 30 līdz 34 gadiem, kuriem ir pabeigta augstākā izglītība.

Stratēģijā ir paredzēts, ka jāpanāk, lai turpmākajos desmit gados nodarbinātības līmenis būtu 75%. EK pētījumi liecina, ka 2020.gadā 35% jauno darbavietu būs vajadzīga augsta kvalifikācija.

Mērķu sasniegšanai ierosināti 28 būtiski pasākumi, to skaitā eksperimentāls projekts "Tava pirmā EURES darbavieta", aizdevums studijām ārzemēs, karte, kas dotu tiesības saņemt pabalstus un atlaides, "jaunatnes garantijas", kas nodrošinās jauniešiem darbu, mācības vai praksi sešu mēnešu laikā pēc skolas, kā arī "prasmju pase" jeb Eiropas kvalifikāciju apliecība.

Tiešraidi varēs vērot arī .

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties