#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Šodien notiks seminārs "Inovācijas un izpēte Latvijas IKT eksporta veicināšanai"
, 2010. gada, 22.aprīlis, 2010

Foruma "Baltic IT&T" laikā šodien Rīgā norisināsies seminārs "Inovācijas un izpēte Latvijas IKT eksporta veicināšanai", ko organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Seminārā būs iespējams iepazīties ar iniciatīvam un labāko praksi pakalpojumu, risinājumu un produktu eksportā un ārējā marketingā, pateicoties inovatīviem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pielietojumiem un izpētei.

Organizatori skaidro, ka tiks runāts par efektīvu komersantu un pētniecības industrijas un zinātnisko institūciju sadarbību rūpniecisko pētījumu veikšanā.

Pasākuma mērķis esot arī diskutēt par barjerām, kas traucē Latvijas IKT pētniekiem pilnvērtīgi iesaistīties Eiropas pētniecības programmās un projektos un apspriest veicamos pasākumus IKT pētniecības attīstībai un inovatīvu produktu un risinājumu izstrādes veicināšanai Latvijā.

Seminārā uzstāsies un pieredzē dalīsies atzīti eksperti no nozares uzņēmumiem, IKT pētniecības un inovāciju pārneses organizācijām no Latvijas un citām Eiropas valstīm - Norvēģijas, Spānijas, Vācijas un Zviedrijas. Eiropas Komisijas Informācijas sabiedrības ģenerāldirektorāta pārstāvis Stefans Paskāls prezentēs "RTD Technological audit" pētījuma rezultātus, analizējot divpadsmit Eiropas valstu IKT "R&D" potenciālu un iespējas stiprināt Eiropas pētniecību. Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce analizēs inovāciju lomu ekonomiskajos izaugsmes procesos. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora vietnieks Māris Ēlerts, vadot semināra sesijas, sniegs ieskatu par LIAA atbalsta iespējām jaunu un inovatīvu produktu izstrādē un ārējo tirgu apgūšanā. Savukārt nacionālie pārstāvji septītā ietvara programmas IKT komitejā Atis Kapenieks un Dina Bērziņa sniegs ieskatu IKT pētniecības politikā Latvijā un analizēs iespējas uzlabot Latvijas zinātnieku sekmes Eiropas mērogā.

Forums "Baltic IT&T 2010" no 21.aprīļa līdz 22. aprīlim norisinās Rīgā jau 14. reizi. Forumu rīko "Data Media Group" sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA).

"Baltic IT&T" 2010 pulcē vienkopus biznesa līderus un vadošos IKT speciālistus gan no sabiedriskā, gan privātā sektora.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties