#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Šodien sākas konference par kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2013.gada
, 2010. gada, 19.jūlijs, 2010

Šodien un rīt, 20.jūlijā, Briselē notiek konference "Kopējā lauksaimniecības politika pēc 2013.gada", kurā apkopos visu Eiropas Savienības (ES) valstu iedzīvotāju priekšlikumus par lauksaimniecības politikas attīstību, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Priekšlikumus par kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) īpaši izveidotā interneta vietnē trīs mēnešus varēja izteikt jebkurš interesents, savukārt pēc 11.jūnija iesniegtos priekšlikumus apkopoja neatkarīga organizācija.

19.jūlijā un 20.jūlijā īpašā konferencē sabiedrība un Eiropas Komisija (EK) tiks informēta par KLP apspriešanas rezultātiem. EK secinājumus apkopos un 2010.gada beigās sagatavos ziņojumu, kuru aicinās apspriest visās dalībvalstīs. 2011.gada vidū paredzēts iesniegt EK sagatavoto likumdošana priekšlikumu. Pēc apspriešanas un pieņemšanas Eiropas Parlamentā un Eiropas Padomē jaunajai KLP jāstājas spēkā 2014. gada 1.janvārī.

Latviju konferencē pārstāves ZM valsts sekretāres vietnieks Aivars Lapiņš un ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktore Rigonda Lerhe.

Līdztekus konferencei Briseles centrā notiks izstāde, kuras uzdevums ir parādīt, cik daudzveidīgi un kvalitatīvi ir ES dalībvalstīs ražotie lauksaimniecības produkti. Izstādes 27 stendos būs iespējams iepazīties un nogaršot visu ES dalībvalstu tradicionālos pārtikas produktus, tostarp arī no Latvijas. Turklāt ZM stendā, kas pārstāvēs Latviju izstādē, interesenti varēs iegūt plašu informāciju par Latvijas lauksaimniecību, kā arī uzzināt Latvijas viedokli par KLP pēc 2013.gada.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties