#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Šogad Kannu kinofestivālā - 20 ES finansētas filmas
, 2010. gada, 12.maijs, 2010

Divdesmit ar Eiropas Savienības programmu MEDIA finansētas Eiropas filmas ir izvēlētas demonstrēšanai Kannu 63. Starptautiskajā kinofestivālā, to skaitā sešas filmas, kas sacentīsies par balvu “Zelta palmas zars” (sīkāku informāciju skatīt pielikumā).

17. maijā Kannās satiekas Eiropa, kad festivālā tiek godinātas labākās Eiropas kinofilmas. ES komisāre Andrula Vasiliu paziņos, kurš ir laureāts Eiropas 2010. gada Talantu balvai, ko piešķir par labāko filmas projektu, kam ir Eiropas dimensija.
Andrula Vasiliu kopā ar Kannu festivāla prezidentu Žilu Žakobu tiksies ar nozares profesionāļiem, kā arī ar Eiropas un starptautisko kino nozares organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu filmu producentu finansēšanu.
“Esmu gandarīta, ka arī šoreiz Kannās skatāms liels skaits Eiropas filmu,” teica par izglītību un kultūru atbildīgā ES komisāre Vasiliu. “Eiropa var lepoties ar daudzveidīgu un dinamisku kinomākslu. Arī es lepojos ar to, ka programma MEDIA ir veicinājusi šos panākumus. Ar šo programmu sniegtais finansiālais atbalsts palīdz nozarē radīt un nodrošināt tūkstošiem darbavietu. Programmas mērķis ir arī dot iespēju īpaši mazajiem kinoteātriem pielāgoties tehnoloģiju pārmaiņām un pasaules tirgum.”
Pašlaik viens no lielākajiem izaicinājumiem kinomākslai ir digitalizācija: jauns digitālais projektors un serveris maksā aptuveni 75 000 eiro, un daudziem kinoteātriem tas ir ievērojams ieguldījums. Šā gada nogalē Komisija, izmantojot programmu MEDIA, plāno sākt shēmu, ar ko atlīdzinās līdz pat 50 % no šīm izmaksām kinoteātriem, kuri demonstrē galvenokārt Eiropas filmas.
Programmas MEDIA ieguldījums laikposmā no 2007. – 2013. gadam kopumā būs 755 miljoni eiro, lai atbalstītu Eiropas filmu nozari, un galveno uzmanību pievērsīs Eiropas filmu izplatīšanai un veicināšanai, kā arī nozares konkurētspējas nostiprināšanai. Atbalstam izvēlētie producentu uzņēmumi parasti saņem vidēji 50 000 eiro piešķīrumu.
Programmas MEDIA atbalstu ir saņēmuši astoņi no desmit laureātiem, kuri kopš 2000. gada ieguvuši balvu “Zelta palmas zars”. Vairāki no tiem ir ieguvuši Oskara balvu par labāko ārvalstu filmu.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties