#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Spriedīs par darba laika izmaiņu nepieciešamību ES
, 2010. gada, 21.aprīlis, 2010

Šodien plkst.10 Labklājības ministrijā (LM) eksperti diskutēs par jauna regulējuma nepieciešamību attiecībā uz darba laika organizēšanu Eiropas Savienībā (ES).

Sanāksmes laikā paredzēts noskaidrot Latvijas darba devēju un darbinieku organizāciju viedokļus šajā jautājumā. Tāpat diskusijas mērķis ir savlaicīgi sagatavoties diskusijām dažādos ES līmeņa pasākumos par iespējamiem Darba laika direktīvas grozījumiem.

Marta beigās Eiropas Komisija (EK) lūdza darba ņēmējiem un to pārstāvjiem izteikt viedokli par iespējām pārskatīt ES noteikumus par darba laiku, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecībā Latvijā. Pirmā posma apspriešanās procesā plānots noskaidrot Eiropas sociālo partneru viedokli par nepieciešamību pēc ES līmeņa rīcības attiecībā uz Darba laika direktīvu. Tas ir pirmais solis ceļā uz direktīvas visaptverošu pārskatīšanu pēc iepriekšējiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem pārskatīt spēkā esošos tiesību aktus.

Komisija 2004.gadā pēc plašām konsultācijām iesniedza priekšlikumu grozīt darba laika noteikumus. Tolaik EK piedāvāja noteiktās darba nozarēs precizēt direktīvas piemērošanu dežūras laikam, ļaut elastīgāk aprēķināt darba laiku nedēļā un pārskatīt individuālo atteikšanos no 48 darba stundu ierobežojuma.

2009.gada aprīlī valdību pārstāvji un Eiropas Parlaments secināja, ka par spīti ilgstošām sarunām tie nespēja vienoties par priekšlikumu.

Tagad sociālajiem partneriem sešu nedēļu laikā jādara savs viedoklis zināms komisijai. Papildus konsultācijām komisija veiks plašu ietekmes novērtējumu, tostarp izskatīs direktīvas tiesisko piemērošanu dalībvalstīs un veiks pētījumu par sociālajiem un ekonomikas aspektiem, kas ir lietderīgi direktīvas visaptverošai pārskatīšanai.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties