#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Struktūrfondu līdzekļus plāno ļaut ieguldīt arī profesionālo skolu kopmītņu modernizēšanā
, 2010. gada, 22.marts, 2010

Mācību aprīkojuma modernizācijas un infrastruktūras uzlabošanas profesionālās izglītības programmu īstenošanai pieejamos struktūrfondu līdzekļus varēs izmantot arī profesionālās izglītības iestāžu dienesta viesnīcu modernizēšanā, paredz šodien Ministru kabineta komitejā akceptētie grozījumi noteikumos par profesionālās izglītības programmu īstenošanu.

Grozījumi noteikumos gan stāsies spēkā pēc pozitīva Eiropas Komisijas atzinuma saņemšanas. Kā šodien norādīja valdības pārstāvji, mutiski EK pārstāvji ir piekrituši šādam risinājumam, tomēr oficiāla vēstule aizkavējusies.

Saskaņā ar grozījumiem aktivitātes īstenošanā dienesta viesnīcu uzlabošanai tiks paredzēti 6 822 533 lati, kuri jau iepriekš ar valdības lēmumu pārdalīti no paredzētā finansējuma kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšanai un atbalstam vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācijai.

Šos līdzekļus apgūt būs iespējams tām Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošajām vai pašvaldību dibinātām profesionālās izglītības iestādēm, kurām atbilstoši IZM saskaņotajai profesionālās izglītības iestādes attīstības un investīciju stratēģijai paredzēts atbalsts dienesta viesnīcas infrastruktūras uzlabošanai. Paredzēts, ka līdzekļi tiks novirzīti dienesta viesnīcu uzlabošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona, jo tur, salīdzinot ar galvaspilsētu un tās apkārtni, daudz vājāk attīstīts sabiedriskā transporta pakalpojumu piedāvājums, kā rezultātā audzēkņiem ir ierobežotas iespējas ikdienā nokļūt līdz izglītības iestādei un atpakaļ mājās.

Profesionālās izglītības iestādēm, kuras uz šo finansējumu pretendēs jaunas dienesta viesnīcas būvniecībai, papildus projekta iesniegumam būs jāpievieno IZM vai pašvaldības apliecinājums, ka attiecīgajā administratīvajā teritorijā nav tādas ēkas, kas var tikt izmantota kā profesionālās izglītības iestādes dienesta viesnīca.

Noteikumu projekts paredz arī svītrot normu par profesionālās izglītības iestādes attīstības un investīciju stratēģijas pievienošanu projekta iesniegumam, tā samazinot prasību slogu finansējuma saņēmējam projekta iesnieguma sagatavošanā. Tāpat precizēts apakšpunkts, kas nosaka izglītības iestādē nepieciešamo platību uz vienu audzēkni, nosakot, ka prasītā norma līdz desmit kvadrātmetriem tiek izvērtēta, neskaitot dienesta viesnīcas.

Grozījumos precizēta arī norma par līdzfinansējuma apliecinājuma iesniegšanu, neprasot to valsts budžeta iestādēm. Precizējumi arī paredz, ka mācību aprīkojuma izmaksām jābūt ne mazāk kā 15% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām līdz šim noteikto 25% vietā, bet šis nosacījums neattiecas uz dienesta viesnīcām.

Ņemot vērā papildus pārdalītos līdzekļus dienesta viesnīcu modernizācijai, kopējo aktivitātē pieejamo finansējumu paredzēts palielināt no 58,9 miljoniem latu līdz 65,7 miljoniem latu, no kuriem 56,8 miljoni latu paredzēti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem.

Grozījumi vēl jāpieņem valdībā.


Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties