#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Suminās "Eiropas Pavasara 2010" aktīvākās skolas
, 2010. gada, 15.jūnijs, 2010

17.jūnijā uz "Eiropas Pavasara 2010" noslēguma pasākumu Rīgā pulcēsies sešu aktīvāko Latvijas skolu audzēkņi un skolotāji, kuri gan viesosies Eiropas Savienības (ES) Mājā, Saeimā un Ārlietu ministrijā, gan arī piedalīsies stafetē Vecrīgā, tās ietvaros apmeklējot arī Izglītības un zinātnes ministriju. Skolēnu aktivitātēm aicināti sekot plašsaziņas līdzekļi un ikviens interesents, un daļu no tām interneta tiešraidē varēs vērot arī .

"Eiropas Pavasaris" ir ikgadējs pasākumu kopums, kurā piedalās skolas no visas Eiropas un arī citām valstīm. Tā ietvaros skolēni tiek rosināti domāt un diskutēt par ES jautājumiem. "Eiropas Pavasaris" notiek jau astoto gadu, un šajā laikā tas kļuvis par vienu no populārākajām ar Eiropu saistītajām aktivitātēm skolotāju un skolēnu vidū. Latvijā šogad dažādos pasākumos iesaistījās 41 skola, bet visā Eiropā šā gada "Eiropas Pavasarim" reģistrējušās vairāk nekā 6100 skolu un 10 000 skolotāju
Sešu aktīvāko Latvijas skolu – Āgenskalna Valsts Ģimnāzijas, Aknīstes vidusskolas, O.Vācieša Gaujienas vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Robežnieku pamatskolas – skolēni un skolotāji ceturtdien, 17.jūnijā, tiksies ES Mājā, kur viņus uzrunās izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca. Pēc skolu prezentācijām par paveikto "Eiropas Pavasara 2010" ietvaros notiks stafete pa Vecrīgu, apmeklējot ar ES lietām saistītus objektus, kā arī Saeimu, kur paredzēta skolēnu diskusija par ES lietām. Pēc stafetes visi noslēguma pasākuma dalībnieki pulcēsies Ārlietu ministrijas Preses konferenču zālē, lai vēlreiz saņemtu atzinību un pateicību par ieinteresētību un līdzdalību.
Aktīvākās skolas noteiktas, ņemot vērā vairākus rādītājus – "Eiropas Pavasara 2010" portālā www.springday2010.net reģistrētos notikumus, dalību konkursos un dažādās ar ES saistītās akcijās.
Noslēguma pasākums 17.jūnijā notiek ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu, sadarbojoties Izglītības un zinātnes ministrijai un Ārlietu ministrijai. Savukārt stafete tiek rīkota sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Okupācijas muzeju, Rīgas Kino muzeju. Nozīmīgs pasākuma sadarbības partneris ir arī Latvijas Republikas Saeima.

Pasākuma programma:
11.30 - 12.00 pulcēšanās ES Mājā, 2.stāvā (Aspazijas bulvārī 28)
12.00 - 12.15 apsveikuma uzruna – izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca (tiešraide )
12.15 - 12.45 skolu prezentācijas (tiešraide )
12.45 - 13.15 iepazīšanās ar ES māju (tiešraide )
13.15 - 13.45 pusdienas
13.45 - 13.55 dalīšanās 5 komandās un darba uzdevumu saņemšana stafetei
14.00 - 15.30 stafete Vecrīgā, tās laikā 14.00 un 15.00 Saeimas apmeklējums, kura ietvaros paredzētas tikšanās un diskusijas par jauniešu piederību ES (plānota tikšanās ar Eiropas lietu pārzinātāju Vairu Paegli), kā arī kontroles punkti pie Izglītības un zinātnes ministrijas, Okupācijas muzejā, Rīgas Kino muzejā un pie UNESCO plāksnes
15.30 - 16.00 pasākuma noslēgums Ārlietu ministrijā
No 16.00 došanās mājup

2010.gads ES ir gads pret sociālo atstumtību un nabadzību. Tāpēc skolās tiek aicināts aktualizēt dažādus sociālos tematus, kā arī jautājumus, kas saistīti ar ilgtspējīgu attīstību, klimata izmaiņām un citiem pasaulē un Eiropā aktuāliem jautājumiem.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties