#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Šveices ārlietu ministre: Jāmeklē jauni ceļi attiecībās ar ES
, 2010. gada, 24.augusts, 2010

Šveices ārlietu ministre Mišelīna Kalmī-Reja pirmdien atzina, ka valsts attiecības ar Eiropas Savienību (ES) nav apmierinošas, un aicināja rast jaunus ceļus attiecību nostiprināšanai.

Šveice ir viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kas līdz šim izšķīrusies palikt ārpus ES un attiecības ar bloku veido, pakāpeniski slēdzot atsevišķus līgumus ekonomiskos un tehniskos jautājumos. Uzrunājot Šveices vēstniekus, kas bija ieradušies uz ikgadējo sanāksmi Interlākenē, Kalmī-Reja norādīja, ka pēdējās desmitgades laikā noslēgtie līgumi bijuši "daļēja veiksme", kas vairojusi valsts labklājību un drošību, taču "no funkcionālā viedokļa Šveices vieta Eiropā "de facto" diez vai ir apmierinoša". Tajā pašā laikā Šveices pilsoņi, kas modri lolo savu neatkarību, pastāvīgi referendumos noraidījuši gan dalību ES, gan cita veida ciešāku attiecību veidošanu.

Ārlietu ministre atzina, ka starp Šveici un ES veidojas arvien lielākas domstarpības, pateicoties Briseles prasībām, lai šveicieši, slēdzot jaunus līgumus, uzņemtos daļu no bloka dalībvalstu saistībām. Vienlaikus Kalmī-Reja norādīja, ka, paliekot ārpus ES, Šveicei gan ekonomiskajos, gan politiskajos jautājumos jārēķinās ar "lielāku diskriminācijas risku" no savu kaimiņu puses un ka tas reizēm var graut valsts "patieso suverenitāti". Viņa piebilda, ka tas neesot jautājums par iestāšanos ES, bet gan jautājums par iespējām "atrast ceļus, kā pielāgot savas attiecības ar ES jaunajām vajadzībām". "Izvēlētajam ceļam arī jāgarantē Šveicei tiesības piedalīties Eiropas likumu evolūcijā," uzsvēra ministre.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties