#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
SVF kritizē Eiropas lēno reakciju uz Grieķijas krīzi
, 2010. gada, 17.maijs, 2010

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītājs Dominiks Štrauss-Kāns svētdien kritizēja Eiropas Savienības (ES) novēloto reakciju uz Grieķijas krīzi.

"Esmu pārliecināts - ja šī problēma tiktu risināta februārī, izmaksas būtu daudz mazākas. Taču pagāja pārāk ilgs laiks," intervijā Grieķijas laikrakstam "Ethnos" atzīst augstā amatpersona. "Eiropieši nav pieraduši risināt šādas situācijas," un "šī ir pirmā reize ilgā laika posmā, kad šāda situācija radusies Eiropas valstī, tādēļ sākumā viņiem šķita, ka viņi varēs to atrisināt vieni paši."

"Taču jau ļoti ātri viņi (eiropieši) saprata, ka viņiem ir nepieciešama SVF pieredze un resursi, un tādēļ viņi galu galā lūdza mūs iesaistīties. Mēs piekritām, un problēma tika atrisināta divu nedēļu laikā," stāsta Štrauss-Kāns.

Kā jau vairākkārt ziņots, ES un SVF mēneša sākumā vienojās par 110 miljardu eiro (77,30 miljardu latu) vērtu palīdzības programmu parādu nastas māktajai Grieķijā.

Apmaiņā pret aizdevumu Atēnas apņēmušās ieviest stingru taupības režīmu, kas Grieķijā jau izraisījis plašu protestu vilni.

Taču, kā norāda SVF vadītājs, grieķu neapmierinātība ir "pilnīgi normāla". "Pagātnē pieļauts pārāk daudz kļūdu, un tagad maksa par to labošanu gulstas uz parasto grieķu pleciem. Tas nav godīgi," piekrīt Štrauss-Kāns.

Tomēr viņš mudināja grieķus apzināties, ka nepatīkamie taupības pasākumi ir vienīgais veids, kā izkļūt no krīzes. Pretējā gadījumā problēmas var turpināties gadu desmitiem.

Grieķijas arodbiedrības kopš februāra sarīkojušas jau trīs ģenerālstreikus. Nākamais tiek plānots 20.maijā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties